Արքայազններ Ուիլյամն ու Չարլզը հրաժարվել են Թրամփի հետ հանդիպել
Արքայազն Չարլզն ու արքայազն Ուիլյամը հրաժարվել են ներկա լինել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ Մեծ Բրիտանիայի թագուհի Եղիսաբեթ Երկրորդի հանդիպմանը, հայտնում է Times-ը՝ վկայակոչելով աղբյուրներին:
Պարբերականի զրուցակիցը պարզաբանել է, որ սովորաբար նման հանդիպումների ժամանակ թագուհին մենակ չի լինում, «նրան որեւէ մեկն ուղեկցում է»:
Պարբերականը հայտնում է, որ այդ ժամանակ արքայազն Ուիլյամը բարեգործական արշավի շրջանակում պոլո էր խաղում, իսկ արքայազն Չարլզը Գլոսթերշիր կոմսության ոստիկանության հետ միջոցառման էր մասնակցում էր:
Ուրբաթ՝ հուլիսի 13-ին, ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը կնոջ՝ Մելանյայի հետ Ժամանել էր Վինձորի պալատ Մեծ Բրիտանիայի թագուհի Եղիսաբեթ Երկրորդի ընդունելությանը: Թրամփը ԱՄՆ 12-րդ նախագահն է, ում հետ Եղիսաբեթ Երկրորդն անձամբ է ծանոթացել: Ավելի ուշ Սպիտակ տան ղեկավարը նրան հոյակապ կին էր անվանել:

Принцы Уильям и Чарльз отказались встречаться с Трампом‍
Принц Чарльз и принц Уильям отказались присутствовать на встрече королевы Великобритании Елизаветы Второй с американским президентом Дональдом Трампом, сообщает газета Times со ссылкой на источники.
Собеседник издания пояснил, что обычно королева не бывает одна в ходе таких встреч, «ее кто-то сопровождает».
Как пишет газета, в это время принц Уильям играл в поло в рамках благотворительной кампании, а принц Чарльз присутствовал на мероприятии с полицией графства Глостершир.
В пятницу, 13 июля, президент США Дональд Трамп с супругой Меланьей прибыли в Виндзорский замок на аудиенцию к королеве Великобритании Елизавете Второй. Трамп стал 12-м президентом США, с которым Елизавета Вторая познакомилась лично. Позднее сам глава Белого дома назвал ее потрясающей женщиной.