Պաղեստինի նախագահը միջազգային հանրությանը կոչ է արել միջամտել Գազայում ստեղծված իրավիճակին
Պաղեստինի նախագահ Մահմուդ Աբասը դիմել է միջազգային հանրությանը Գազայի հատվածում ստեղծված իրավիճակին միջամտելու կոչով՝ հետագա ապակայունացումը դադարեցնելու համար, փոխանցում է«ՐԻԱ Նովոստի» գործակալությունը:
«Պաղեստինի նախագահ Մահմուդ Աբասն այսօր  միջազգային շփումներ է անցկացրել բոլոր  մակարդակներում` Գազայի հատվածում մեր ժողովրդի դեմ իսրայելական լարումը դադարեցնելու համար»,- հայտնել է գործակալությունը:
Հաղորդվում է, որ Աբասն «ընդգծել է այս սրմանը վտանգը և միջազգային հանրությանը կոչ է արել անհապաղ միջամտել՝ «հետագա ավերածությունն ու անկայունության» դադարեցնելու համար:
Հիշեցնենք, որ երեկ երեկոյան իսրայելական զորքերը Գազայի հատվածից արձակված 180 հրթիռ էին հետապնդել՝ որսալով դրանցից 30-ը և ի պատասխան հարձակվելով զինյալների ավելի քան 150 օբյեկտի վրա: Պաղեստինցի բժիշկները հայտնում են երեք զոհի մասին, իսրայելական կողմից հաղորդվում է առնվազն յոթ վիրավորի մասին:

Аббас призвал мир вмешаться в ситуацию в Газе
Президент Палестины Махмуд Аббас обратился с призывом к международному сообществу вмешаться в ситуацию в секторе Газа, чтобы остановить дальнейшую дестабилизацию, передает РИА Новости.
"Президент государства Палестина Махмуд Аббас провел сегодня в четверг усиленные международные контакты на всех уровнях, чтобы остановить израильскую эскалацию в отношении нашего народа в секторе Газа", — сообщило агентство, не уточнив, с кем провел разговоры Аббас.
Как отмечается, Аббас "отметил опасность этой эскалации и призвал международное сообщество немедленно вмешаться", чтобы остановить "дальнейшее разрушение и нестабильность".
Израильские военные с вечера среды засекли пуски 180 ракет и мин из сектора Газа, перехватив свыше 30 из них и атаковав в ответ более 150 объектов боевиков. Палестинские медики говорят о трех погибших, с израильской стороны есть не менее семи раненых.