Թուրքիան հրաժարվում է iPhone-ից
Թուրքիայի մանրածախ առևտրի խոշոր ընկերությունները դադարեցրել են հաճախորդներից ամերիկյան Apple ընկերության iPhone բջջային հեռախոսների վաճառքի պատվերների ընդունումը: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով ՏԱՍՍ-ը, այս մասին հայտնում է Hürriyet թերթը:
Թերթի տվյալներով՝ Dogubank էլեկտրոնիկայի շուկան, որը Ստամբուլում համարվում է էլեկտրոնիկայի ամենախոշոր ներմուծողը, 50 միլիոն դոլարի չափով iPhone-ների պատվերները չեղարկել է:
Ստամբուլի մի շարք էլեկտրոնիկայի ընկերություններ և շուկաներ նույնպես որոշել են չներմուծել ամերիկյան այդ հեռախոսները:
Բացի Apple ընկերության արտադրանքից, թուրքական ընկերությունները չեն ընդունում նաև այլ ամերիկյան ընկերությունների էլեկտրոնիկան:

According to the Hurriyet Daily, a significant number of importers began to withdraw their short and long-term orders after Turkish President Recep Tayyip Erdogan's appeal to boycott American electronic products on Tuesday, firstpost.com reports.
Three big companies operating in Dogubank, a trade centre specializing in the sales of electronic products in central Istanbul, suspended $50 million worth of iPhone orders, the Turkish daily said.
According to the traders, the buyers in Anatolia also cancelled their contracts for the purchase of iPhone models.
"The demands were cut like a knife. We have put local brands on the shelf and removed iPhones," a mobile phone shop owner was quoted as saying.