Comedy Club. Դեմիս Կարիբիդիսն ու Միխայիլ Գալուստյանը նմանակել են Փաշինյանին (տեսանյութ)
Հայաստանում կայացած Comedy Club–ի փառատոնը քաղաքական սուր երգիծանքով զվարճացրել է հանդիսատեսին, հայտնում է Սպուտնիկ Արմենիան:
Հայտնի շոուի գլխավոր աստղերից երկուսը` Դեմիս Կարիբիդիսն ու Միխայիլ Գալուստյանը մարմնավորում էին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին։
Երկու հումորիստների միջև վեճ սկսվեց այն բանից հետո, երբ Գալուստյանը ստացավ «Աշխարհի լավագույն կովկասցի երգիծաբան» մրցանակը։ Կարիբիդիսը դա անարդար համարեց։
Դահլիճի աջակցությունը ստանալով` նա դրեց «թավշյա հեղափոխությունը» խորհրդանշող գլխարկն ու սկսեց ակցենտով խոսել` նմանակելով Փաշինյանին։
Գալուստյանը «տակ չմնաց» և նույնպես հանեց «Դուխով» գրությամբ գլխարկը, որից հետո դահլիճն ուղղակի թնդաց։

Галустян в образе Пашиняна: Comedy Club в Армении (видео)
Фестиваль Comedy Club в Армении, съемки которого состоялись в Ереване 15 и 16 сентября, порадовал забавной политической сатирой.
Как передает Sputnik Армения, одни из главных звезд популярного шоу — Демис Карибидис и Михаил Галустян перевоплотились в премьер-министра Армении Никола Пашиняна.
Спор между двумя юмористами начался после того, как Галустян получил приз "Лучший кавказский комик в мире". Карибидис посчитал это несправедливым.
Заручившись поддержкой зала, он надел на голову кепку с символикой Бархатной революции и стал говорить с сильным акцентом, подражая главе правительства Армении.
Галустян в стороне не остался и тоже достал бейсболку "Духов", после чего зал уже не мог сдержаться. Смеялись все и вся. Сходство с главой Армении обоим придавали и борода, и костюмы, в которых выступали мужчины.