ՄԱԿ-ի ԳԱ նիստին պատմության մեջ առաջին անգամ նորածին է մասնակցել
Նոր Զելանդիայի վարչապետ Ջասինդա Արդերնի դուստրը դարձել է առաջին նորածինը, ով ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայում միջոցառման է մասնակցել, գրում է lenta.ru-ն:
Այն ժամանակ, երբ վարչապետը Նելսոն Մանդելայի հիշատակին նվիրված Խաղաղության գագաթաժողովի ժամանակ ելույթ է ունեցել, երեք ամսական Նևե Տե Ախոռային պահել է հայրը` Քլարք Գեյֆորդը: Երեխան Նյու Յորք է գնացե, քանի որ Արդերնը շարունակում է երեխային կրծքով կերակրել և չի կարող երեխային երկար ժամանակով թողնել:
Նշենք, որ Ջասինդա Արդերնը դարձել է աշխարհում առաջին պետության ընտրված ղեկավարը, ով ծննդաբերել է` գտնվելով պաշտոնում:

На заседании в Генассамблее ООН впервые побывал младенец
Дочь премьер-министра Новой Зеландии Джасинды Ардерн стала первым младенцем, посетившим мероприятие в Генеральной Ассамблее ООН, передает lenta.ru.
В то время как премьер-министр выступала с речью на Саммите мира памяти Нельсона Манделы, трехмесячную Неве Те Ахора держал на руках ее отец Кларк Гэйфорд. Дочь полетела в Нью-Йорк вместе с матерью, так как Ардерн продолжает кормить грудью и не может оставлять ребенка надолго.
В Twitter Гэйфорд опубликовал фото пропуска дочери в здание ООН. "Жаль, что я не запечатлел лица японской делегации, когда те вошли в зал, когда мы меняли подгузники", — написал он.
Джасинда Ардерн стала первым в истории избранным лидером государства, которая родила, находясь в должности.