Ստեղծվել է Արցախի պառլամենտականների ասոցիացիա
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 12-ին մասնակցել է "Արցախի պառլամենտականների ասոցիացիա" հասարակական կազմակերպության առաջին ընդհանուր ժողովին:
Իր ողջույնի խոսքում Նախագահը միջոցառումը խորհրդանշական է համարել՝ նշելով, որ իրականացվել է նախնական աշխատանք կառույցի ստեղծման եւ մոտակա տարիներին նրա բնականոն գործունեության կազմակերպման ուղղությամբ:
Բակո Սահակյանը նման հասարակական կառույցի ստեղծումը որակել է կարեւոր ու պահանջված: "Ձեր գործունեությունը եւ սկզբունքային դիրքորոշումը շատ կարեւոր են երկրում ամենասուր թեմաների եւ խնդիրների շուրջ առողջ երկխոսություն ապահովելու, փոխադարձ հարգանքի մթնոլորտում քննարկումներ եւ մտքերի փոխանակում կազմակերպելու տեսանկյունից, որոնք քաղաքակիրթ քաղաքական կուլտուրայի հիմնասյուներից են", - շեշտել է երկրի ղեկավարը՝ հավելելով, որ պետությունը գործուն աջակցություն կցուցաբերի կազմակերպության բոլոր բարի նախաձեռնություններին:

Карабахские парламентарии создали свою общественную организацию
12 октября Президент Республики Арцах Бако Саакян принял участие в первом общем собрании общественной организации "Ассоциация парламентариев Арцаха".
В своем приветственном слове президент назвал мероприятие символичным, отметив, что была проделана предварительная работа по созданию структуры и организации ее нормальной деятельности на ближайшие годы.
Бако Саакян подчеркнул важность и востребованность создания подобной общественной структуры. "Ваша деятельность и принципиальная позиция очень важны с точки зрения обеспечения конструктивного диалога вокруг наиболее острых тем и проблем в стране, обсуждения и обмена мнениями в атмосфере взаимного доверия, что является одной из основ цивилизованной политической культуры", - подчеркнул Бако Саакян, добавив, что государство будет оказывать активную поддержку всем благим инициативам организации.