Ստեղծվել է Արցախի պառլամենտականների ասոցիացիա
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 12-ին մասնակցել է "Արցախի պառլամենտականների ասոցիացիա" հասարակական կազմակերպության առաջին ընդհանուր ժողովին:
Իր ողջույնի խոսքում Նախագահը միջոցառումը խորհրդանշական է համարել՝ նշելով, որ իրականացվել է նախնական աշխատանք կառույցի ստեղծման եւ մոտակա տարիներին նրա բնականոն գործունեության կազմակերպման ուղղությամբ:
Բակո Սահակյանը նման հասարակական կառույցի ստեղծումը որակել է կարեւոր ու պահանջված: "Ձեր գործունեությունը եւ սկզբունքային դիրքորոշումը շատ կարեւոր են երկրում ամենասուր թեմաների եւ խնդիրների շուրջ առողջ երկխոսություն ապահովելու, փոխադարձ հարգանքի մթնոլորտում քննարկումներ եւ մտքերի փոխանակում կազմակերպելու տեսանկյունից, որոնք քաղաքակիրթ քաղաքական կուլտուրայի հիմնասյուներից են", - շեշտել է երկրի ղեկավարը՝ հավելելով, որ պետությունը գործուն աջակցություն կցուցաբերի կազմակերպության բոլոր բարի նախաձեռնություններին:

The First Congress of the “Artsakh Parliamentarians Association” Non-Governmental Organization
On 12 October Artsakh Republic President Bako Sahakyan participated in the first congress of the "Artsakh Parliamentarians' Association" non-governmental organization.
In his welcoming speech the President noted that the event was symbolic, stating that preliminary work had been implemented towards establishing the structure and organizing its normal activity in the coming years.
Bako Sahakyan qualified the foundation of such a public organization as important and demanded. "Your activity and principal stance are significant from the viewpoint of ensuring sound dialogue around the country's most acute topics and issues, holding discussions and exchange of ideas in an atmosphere of mutual respect, which are among the pillars of civilized political culture", highlighted the Head of the State, adding that the state would actively support all the good initiatives of the organization.