Tesla-ն տեկիլայի արտադրության համար ապրանքանիշ է գրանցում
Tesla ընկերությունը, որը զբաղվում է գերժամանակակից ավտոմեքենաների արտադրությամբ, հայտ է ներկայացրել Teslaquila ապրանքանիշի գրանցման համար։ Այդ մասին հայտնում է Interfax-ը՝ հղում կատարելով CNBC հեռուստաալիքին։
Հայտը ներկայացվել է երկուշաբթի օրը, սակայն Tesla-ն դեռ պաշտոնապես չի մեկնաբանել այդ լուրերը։ Արտադրությունը դեռևս կազմակերպված չէ։
Առաջին անգամ Teslaquila-ի մասին Իլոն Մասկը՝ ընկերության հիմնադիրը, հիշատակել է ապրիլին՝ ապրիլմեկյան կատակի տեսքով։ Նա հայտարարել է իբրև իր ընկերությունը սննկանում է, և նրան գտել են Tesla Model 3 մոդելի ավտոմեքենայի կողքին՝ շրջապատված Teslaquila-ի շշերով։ Մի քանի օր անց նա իր ինստագրամյան էջում հրապարակել է տեկիլայի պիտակը։

Tesla регистрирует бренд для приоизводства текилы
Компания Tesla, производитель одноименных электромобилей, подала заявку на регистрацию бренда Teslaquila для выпуска текилы, сообщает Interfax, со ссылкой на телеканал CNBC.
Заявка подана в Ведомство по патентам и товарным знакам США в понедельник. Представители Tesla пока не прокомментировали регистрацию нового товарного знака. Пока производство текилы для Teslaquila не налажено.
Агентство напоминает, что глава Tesla Илон Маск использовал название Teslaquila этой весной как первоапрельскую шутку. Тогда Маск рассказал, что его компания скоро обанкротится, а самого его нашли рядом с машиной Tesla Model 3, обставленной бутылками Teslaquila. Через несколько дней он опубликовал на своей страничке в Инстаграме изображение этикетки новой текилы.