Կադիրովը Փաշինյանին ու Մակրոնին հրավիրել է Չեչնիա` մասնակցելու պարի փառատոնին
Չեչնիայի ղեկավար Ռամզան Կադիրովը Ֆրանսիայի և Հայաստանի ղեկավարներ Էմանուել Մակրոնին և Նիկոլ Փաշինյանին հրավիրել է մասնակցելու Չեչնիայում կայանալիք պարի փառատոնին, հայտնում է INTERFAX.RU-ն:
Նա իր Telegram-ի ալիքում գրել է, որ որոշել է հրավիրել քաղաքական գործիչներին այն բանից հետո, երբ դիտել է տեսանյութը, որտեղ Փաշինյանը և Մակրոնը կովկասյան պար են պարում:
«Սա հանգեցրեց այն մտքին, որ «Փաշինյան-Մակրոն» պարը կարող է կովկասյան բոլոր ժողովուրդների համար հիանալի, բարի և օգտակար պարային մարաթոնի սկիզբը հանդիսանալ: Կարծում եմ, որ նախաձեռնությունն աջակցություն կստանա հայտնի քաղաքական գործիչների, հասարակական գործիչների կողմից»,- նշել է Կադիրովը:

Kadyrov Invited Pashinyan and Macron to Participate in a Dance Festival in Chechnya
The head of Chechnya, Ramzan Kadyrov, invited the leaders of France and Armenia Emmanuel Macron and Nikol Pashinyan to the dance festival which will take place in Chechnya, INTERFAX.RU reports.
On his Telegram channel Kadyrov wrote that he decided to invite politicians after watching a video in which Pashinyan and Macron dance a Caucasian dance.
''This brought me to the idea that "Pashinyan - Macron" dance may lay the foundation of kind and useful dance marathon for all Caucasian peoples. I think that the initiative will be supported by well-known politicians and public figures'', Kadyrov noted.