Կադիրովը Փաշինյանին ու Մակրոնին հրավիրել է Չեչնիա` մասնակցելու պարի փառատոնին
Չեչնիայի ղեկավար Ռամզան Կադիրովը Ֆրանսիայի և Հայաստանի ղեկավարներ Էմանուել Մակրոնին և Նիկոլ Փաշինյանին հրավիրել է մասնակցելու Չեչնիայում կայանալիք պարի փառատոնին, հայտնում է INTERFAX.RU-ն:
Նա իր Telegram-ի ալիքում գրել է, որ որոշել է հրավիրել քաղաքական գործիչներին այն բանից հետո, երբ դիտել է տեսանյութը, որտեղ Փաշինյանը և Մակրոնը կովկասյան պար են պարում:
«Սա հանգեցրեց այն մտքին, որ «Փաշինյան-Մակրոն» պարը կարող է կովկասյան բոլոր ժողովուրդների համար հիանալի, բարի և օգտակար պարային մարաթոնի սկիզբը հանդիսանալ: Կարծում եմ, որ նախաձեռնությունն աջակցություն կստանա հայտնի քաղաքական գործիչների, հասարակական գործիչների կողմից»,- նշել է Կադիրովը:

Кадыров пригласил Пашиняна и Макрона на танцевальный фестиваль
Глава Чечни Рамзан Кадыров пригласил лидеров Франции и Армении Эммануэля Макрона и Никола Пашиняна на танцевальный фестиваль в республику, передает INTERFAX.RU.
Он написал в своем Telegram-канале, что пригласить политиков в республику он решил, посмотрев видео, на котором Пашинян и Макрон вместе танцуют кавказский танец.
"Это навело меня на мысль, что танец "Пашинян - Макрон" мог бы положить начало прекрасному, доброму и полезному всем кавказским народам танцмарафону. Думаю, что инициативу поддержат известные политики, общественные деятели", - сказал Кадыров.