Փաշինյան. Ով ուզում է բիզնեսով զբաղվել, պետք է հեռանա քաղաքականությունից
Բիզնեսը Հայաստանում պետք է տարանջատվի քաղաքականությունից: Ով ուզում է բիզնեսով զբաղվել, պետք է հեռանա քաղաքականությունից: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Կապանում քաղաքապետի «Իմ քայլը» դաշինքի թեկնածուի քարոզարշավին մասնակցելով՝ հայտարարեց ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը:
«Հայաստանում նախկինում խնդիր էր բիզնեսը և քաղաքականությունը տարանջատելը: Ես մեծ հարգանք ունեմ բոլոր գործարարների նկատմամբ: Շատ կարևոր է, որ նրանք իրենց աշխատանքային տաղանդով կարողանում են բիզնես անել, հարկեր վճարել: Գործարարները կարևոր դերակատարություն պետք է ունենան մեր երկրի զարգացման գործում: Բայց, ամեն մեկը պետք է զբաղվի իր գործով: Դժբախտություն կլիներ, եթե ՀՀ վարչապետը Հայաստանում բիզնես շահ ունենար: Դա բացառված է»,- ասաց Փաշինյանը:
Նա նշեց` նույնն էլ վերաբերում է քաղաքներին. բիզնեսը պետք է տարանջատվի իշխանությունից: Փաշինյանը վստահեցրեց` Կապանի քաղաքապետի թեկնածու Նարեկ Բաբայանը չունի բիզնես, նրա միակ գործը պետք է լինի ժողովրդին ծառայելը: Նա նկատեց` նաև քաղաքապետի մյուս թեկնածուներն իրենց պաշտոնավարման ընթացքում ոչ մի սեփականություն չպետք է ձեռք բերեն: «Ով ուզում է բիզնեսով զբաղվել, թող հեռանա քաղաքականությունից, զբաղվի այդ գործով: Մենք չենք կարող որոշել, թե ով ինչով զբաղվի, ժողովուրդը պետք է որոշի իր ընտրությամբ: Բիզնեսը չի կարող խառնվել քաղաքականությանն ու պետական կառավարմանը»,- շեշտեց Փաշինյանը:

Пашинян: "Те, кто хочет заниматься бизнесом, должны покинуть политику"
Бизнес в Армении должен быть отделен от политики. Те, кто хочет заниматься бизнесом, должны покинуть политику. Как сообщает Арменпресс, об этом в Капане заявил исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян.
"В Армении была проблема разделения бизнеса и политики. Я очень уважаю всех бизнесменов. Очень важно, что они своим трудовым талантом ведут бизнес и платят налоги. Предприниматели должны играть важную роль в развитии нашей страны. Но каждый должен заниматься своим делом. Было бы несчастье, если бы премьер-министр имел деловые интересы в Армении. Это исключено", - сказал Пашинян.
Он отметил, что то же самое относится и к городам: бизнес должен быть отделен от власти. Пашинян заверил, что кандидат в мэры Капана Нарек Бабаян не имеет бизнеса, его единственная работа - служить людям. Он также отметил, что другие кандидаты в мэры не должны приобретать какое-либо имущество во время их пребывания в должности .
«Кто хочет заниматься бизнесом, пусть выходит из политики и занимается этим. Мы не можем решить, что им делать, люди должны сами сделать свой выбор. Бизнес не может вмешиваться в политику и правительство», - подчеркнул Пашинян.