Հարավային Կորեան կպատժի իր քաղաքացիներին Կանադայում մարիխուանա ծխելու համար
Հարավային Կորեայի ոստիկանությունը զգուշացրել է Կանադայում գտնվող իր քաղաքացիներին, որ մարիխուանա ծխելու դեպքում նրանց քրեական հետապնդում է սպառնում, հայտնում է Korea Times-ը:
Նախորդ շաբաթ Կանադան դարձավ աշխարհի երկրորդ երկիրը, որտեղ ամբողջությամբ օրինականացվել է մարիխուանայի՝ անձնական օգտագործումը: Սակայն Հարավային Կորեայի օրենսդրության համաձայն՝ իր օրենքներն, այդ թվում՝ կանաբիսի օգտագործման արգելքը, տարածվում են բոլոր քաղաքացիների վրա՝ որտեղ էլ որ նրանք գտնվեն:
Հարավային Կորեայի ԱԳՆ տվյալների համաձայն՝ Կանադայում ուսանողական վիզաներով բնակվում է մոտ 23 հազար կորեացի:

Южная Корея пообещала наказывать граждан за курение марихуаны в Канаде
Полиция Южной Кореи предупредила граждан страны, находящихся на территории Канады, что в случае курения марихуаны их ждет уголовное преследование. Об этом сообщает gazeta.ru со ссылкой на Korea Times.
На прошлой неделе Канада стала второй страной мира, где была полностью легализована марихуана для личного использования. Однако в соответствии с законодательством Южной Кореи, ее законы, в том числе и запрет на употребление каннабиса, распространяется на всех граждан, где бы они ни находились.
По данным МИД Южной Кореи, сейчас в Канаде проживает около 23 тыс. корейцев со студенческими визами.