Հիլարի Քլինթոնը չի բացառում իր առաջադրումը 2020 թվականի նախագահական ընտրություններում
ԱՄՆ նախկին պետքարտուղար և նախագահի նախկին թեկնածու Հիլարի Քլինթոնը չի բացառել իր մասնակցությունը գալիք նախագահական ընտրություններում: Այս մասին նա հայտնել է Recode պորտալին տված հարցազրույցում:
Քլինթոնի խոսքերով` ինքը չի ցանկանում 2020 թվականի ընտրությունների մասին մտածել անգամ մինչև նոյեմբերի 6-ին կայանալիք միջանկյալ ընտրությունները, սակայն նշել է, որ կցանկանար, որ 2021 թվականի հունվարին Օվալաձև աշխատասենյակ գար դեմոկրատը:
«Իհարկե, ես կցանկանայի դառնալ նախագահ… Հուսով եմ, որ 2021 թվականի հունվարին Օվալաձև աշխատասենյակում կնստի դեմոկրատը: Դրա համար ես կանեմ իմ ուժերի ներած ամեն բան», - ասել է Քլինթոնը:

Хиллари Клинтон допустила выдвижение в президенты
Бывший государственный секретарь США и бывший кандидат в президенты Хиллари Клинтон допустила, что снова может баллотироваться на президентских выборах. Об этом, как передает Корреспондент, она рассказала в интервью порталу Recode.
По словам Клинтон, она не хочет даже думать о выборах 2020 года до момента, пока не пройдут промежуточные выборы, которые состоятся 6 ноября, однако она отметила, что хотела бы, чтобы в январе 2021 года в Овальный кабинет пришел демократ.
"Конечно, я хотела бы стать президентом... Надеюсь, в январе 2021 года в Овальном кабинете будет сидеть демократ. Сделаю для этого все, что в моих силах", – заявила политик.