Հայաստանում Լատվիայի նորանշանակ դեսպանը հանձնել է իր հավատարմագրերը
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին այսօր իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Լատվիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ինգրիդա Լևրենցեն (նստավայրը՝ Թբիլիսի), հայտնում են ՀՀ նախագահի աշխատակազմից:
Նախագահ Սարգսյանը շնորհավորել է նորանշանակ դեսպանին, մաղթել արդյունավետ գործունեություն և համոզմունք հայտնել, որ որպես փորձառու դիվանագետ նա իր մասնագիտական կարողություններն ու գիտելիքները կծառայեցնի երկու երկրների միջև բազմաոլորտ համագործակցության հետագա զարգացմանը:
Հանրապետության նախագահի խոսքով՝ Հայաստանը և Լատվիան միևնույն արժեքները կրող բարեկամ երկրներ են, շատ հարցերում ունեն ընդհանուր մոտեցումներ ու դիրքորոշումներ, ինչը լավ հիմք է ստեղծում հարաբերությունների ընդլայման և խորացման համար: Նախագահը հատկապես կարևորել է առկա տնտեսական ներուժի լիարժեք օգտագործումը, ինչպես նաև արդյունավետ գործակցությունը Եվրամիության շրջանակում:

Ambassador of Latvia Presented Her Credentials
The Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Latvia to the Republic of Armenia Ingrīda Levrence (residence in Tbilisi) presented today her credentials to President Armen Sarkissian.
President Sarkissian congratulated the newly appointed Ambassador, wished her efficient work and expressed confidence that as a seasoned diplomat, she will bring her professional skills and knowledge to further deepening of the multifaceted cooperation between the two countries.
According to the President of Armenia, Armenia and Latvia are friendly countries which shared the same values, have similar approaches and positions on many issues. All this creates a good base for the expansion and deepening of the relations. The President stressed in particular the importance of a full utilization of the existing potential in the economic area and productive cooperation in the framework of the European Union.