Բակո Սահակյանը մասնակցել է «Հեռուստամարաթոն-2018»-ի շրջանակներում կազմակերպված տարեկան ընդունելությանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 20-ին Լոս Անջելես քաղաքում մասնակցել է «Հեռուստամարաթոն-2018»-ի շրջանակներում կազմակերպված տարեկան ընդունելությանը:
Իր ելույթում Նախագահը «Հայաստան» hամահայկական հիմնադրամի խողովակներով Արցախում իրականացված աշխատանքը որակել է հսկայածավալ՝ խորին երախտագիտություն հայտնելով բոլոր նրանց, ովքեր մշտական աջակցություն են ցուցաբերում Արցախին կարեւորագույն ռազմավարական ծրագրերի իրականացման գործում:
«Ամերիկահայությունը, մասնավորապես՝ Կալիֆորնիայի հատվածը, մեր ամենակազմակերպված համայնքներից մեկն է, եւ ամեն անգամ այցելելով այստեղ, մենք յուրահատուկ լիցք ենք ստանում՝ տեսնելով հայրենասեր, հայրենիքի հոգսերով ապրող, հոգով ու սրտով նրա անբաժան մասը կազմող մեր հայրենակիցներին: Հայ մնալու, հայությունը պահպանելու այդ բարդ առաքելությունը դուք կատարում եք պատվով»,- շեշտել է Բակո Սահակյանը:
Անդրադառնալով «Հեռուստամարաթոն-2018»-ի շրջանակներում նախատեսվող աշխատանքներին՝ Նախագահը նշել է, որ դրանց իրականացումը կարեւոր դերակատարություն կունենա մեր հանրապետության էներգետիկ եւ պարենային անվտանգության ապահովման գործում:
Երկրի ղեկավարը համոզմունք է հայտնել, որ ինչպես միշտ, այս անգամ եւս միասնական ջանքերով կյանքի կկոչվեն բոլոր նախատեսված ծրագրերը:

Artsakh President Partook at the Annual Gala Party of the "Telethon 2018"
On 20 November Artsakh Republic President Bako Sahakyan partook in Los Angeles at the Annual Gala party of the "Telethon 2018".
In his speech the President spoke about the voluminous work carried out by the "Hayastan" all-Armenian Fund in Artsakh, extending his deep appreciation to all those who consistently supported Artsakh in the implementation of key strategic programs.
"The US Armenians community notably its Californian part, represent one of the most well-organized communities of our Diaspora, and every time we come here we gain a unique impetus seeing our compatriots firm in their patriotism, caring about the Motherland, being part and parcel of it by soul and heart. You carry out the challenging mission of remaining Armenian, maintaining the Armenian national identity with honor", stressed Bako Sahakyan in his remarks.
Touching upon the targeted activities within the framework of the "Telethon 2018", the President noted that their implementation would play an essential role in safeguarding the energy and food security of our republic.
The Head of the State voiced his confidence that all the set tasks would be, as always, successfully realized with joint efforts.