Սե՛րժ, ինչքան էլ դու լինես հայտնի ու սիրված, օրենքով դու պետք է կարողանաս պատասխան տալ քո խոսքերի համար. Աշոտյանը՝ Սերժ Թանկյանին
Հանրապետական կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանն ֆեյսբուքյան իր էջում արձագանքել է ռոք երաժիշտ Սերժ Թանկյանին, հայտնում է «Այսօր»-ը:
«Ցավում եմ, որ մեր երկրի անունը մշակութային ոլորտում բարձր պահող Սերժ Թանկյանը անպատասխանատու արտահայտություններ է անում:
Սերժ Թանկյանը այսօր անդրադարձել է ՀՀ-ում տեղի ունեցող արտահերթ ընտրություններին ու, չգիտես ինչու, որոշել է իր հուզական ստատուսում մեկնաբանել իմ խոսքերը։
Սե՛րժ, ինչքան էլ դու լինես հայտնի ու սիրված, ինչքան էլ լինես մեր երկրի անունը բարձր պահող, միևնույն է օրենքով դու պետք է կարողանաս պատասխան տալ քո խոսքերի համար։ Երբ դու նշում ես, որ «20 տարի երկիրը թալանելուց հետո Աշոտյանը գրում է, թե քարոզարշավի ժամանակը քիչ է», դու հանցագործության մասին ակամայից կամ մտածված հաղորդում ես տալիս, ինձ անվանական մեղադրանք առաջադրում, որին, հուսանք, ՀՀ ոստիկանությունը կարձագանքի, հակառակ դեպքում վերջնականապես կփաստվի, որ մեր երկրում իսկական ընտրովի արդադատություն է։
Հույս ունեմ, դու կհրավիրվես ՀՀ ուժային կառույցներից որևէ մեկը քո խոսքերը աապացուցելու հիմնավորելու համար: Ժամանակն է, որ բոլորն իրենց ասածների և արածների համար պատասխան տան, ԲՈԼՈՐԸ:
Իսկ ինչ վերաբերվում է քարոզարշավի քիչ լինելու մասին իմ արած հայտարարությանը, պետք է նշեմ, որ ես վերահաստատում եմ իմ խոսքփերը։ Այո՛, 12 օրը շատ քիչ է, բայց պետք է քեզ ու քո գաղափարակիցներին հիասթափեցնեմ․ մենք 12 օրում էլ կարողացանք բոլորին ներկայացնել այն, ինչ կա ու բացատրել, թե մեր թիմը ինչ ներուժ ունի ու ինչեր կարող է անել։
Լավ օր եմ քեզ մաղթում, հարգելի՛ Սերժ, հույս ունեմ, որ գրառում անելուց զատ դու մի օր կունենաս քո փաստացի ներդրումը՝ հզոր ու զարգացած Հայաստան ունենալու գործում․․․ օրինակ՝ վերջապես կգնես այն տունը, որը այսքան ժամանակ խոստացել ես, ու կվերադառնաս Հայրենիք», - գրել է Արմեն Աշոտյանը։

"Серж, ты должен ответить за свои слова по закону": Ашотян - Танкяну
Заместитель председателя Республиканской партии Армен Ашотян на своей странице в Facebook обратился к вокалисту американской рок-группы "System of a Down" Сержу Танкяну, выразив сожаление в связи с его безответственными заявлениями, передает Aysor.am.
"Серж Танкян обратился сегодня к проходящим в Армении внеочередным парламентским выборам, и почему-то решил в своем эмоциональном статусе прокомментировать мои слова.
Серж, как бы ты ни был известен и любим, как бы высоко не держал имя нашей страны, все равно должен ответить за свои слова по закону. Когда ты отмечаешь, "Ашотян пишет после того, как грабил страну на протяжении 20 лет, что предвыборная кампания была короткой", ты невольно или обдуманно делаешь сообщение о преступлении, выдвигаешь мне личное обвинение, на которое, надеюсь, отреагирует полиция Армении, в противном случае можно окончательно зафиксировать, что правосудие в нашей стране действительно избирательное.
Надеюсь, что ты будешь приглашен в силовые структуры Армении, чтобы обосновать и доказать свои слова. Пришло время, чтобы все отвечали за все сказанное и сделанное, ВСЕ", - написал Армен Ашотян.
Армен Ашотян также отметил, что вновь подтверждает свои слова – 12 дней, действительно мало.
"Да 12 дней мало, но должен разочаровать тебя и твоих идейных соратников: мы за 12 дней смогли представить все то, что есть и объяснить потенциал нашей команды.
Желаю хорошего дня, дорогой Серж, надеюсь, что кроме записей ты в один прекрасный день внесешь свой фактический вклад в дело построения развитой и сильной Армении…например, купишь наконец тот дом, который обещал столько времени, и вернешься в Армению", - написал Армен Ашотян.