Հայաստանը 2019-ին`պատերազմը լուծում չէ, լուծումը բիզնեսն է. հնդիկ աստղաբան (ԲԱՑԱՌԻԿ)
- Ջյոտիշը վեդայական փիլիսոփայության աչքն է, հնագույն գիտելիքները մեկնաբանելու միջոց: Այն հիմնված է մոլորակների, Արևի և Լուսնի շարժման վրա: Ջյոտիշը այն է, ինչը տեղի է ունենում ձեր աչքերի առաջ:
Իսկ ինչո՞ւ մենք պետք է վստահենք Ջյոտիշին: Որովհետև նրա միջոցով կարող ենք տեսնել, թե ինչ է կատարվում աշխարհում:
Վեդայական փիլիսոփայությունը սովորեցնում է միասնական լինել ինքդ քեզ հետ: Ինչքան դուք մոտ եք ինքներդ ձեզ, այնքան ավելի գիտակից, ավելի իրականացված մարդ եք համարվում: Ինչքան ինքներս մեզանից հեռանում ենք, այնքան ավելի անհամբեր ենք դառնում: Երբ նայում ենք աշխարհին, նայում ենք դրսից, այդ դեպքում ցանկանում ենք նմանվել այլ մարդկանց, այլ երկրներին, բայց այդ դեպքում մենք կորցնում ենք մեր անհատականությունը: Եթե գիտակցեք ինքներդ ձեզ, այդ դեպքում կկարողանաք տեսնել ողջ աշխարհը, որ այն միևնույն էներգիայի դրսևորումն է: Մենք մի հին ասացվածք ունենք. «ողջ աշխարհը մի ընտանիք է», քանի որ միջուկային մակարդակով մենք կապված ենք: Մեր բոլորի մեջ հոսող էներգիան, հոգու տարրը միևնույնն է:
Եվ այսպես, դուք պետք է գիտակցեք հոգու տարրը: Եթե դա անեք, ապա կհասկանաք, որ ոչ ոք մյուսներից չի տարբերվում, չկա թշնամություն, չկա սահմանային վեճ: Վեճերը դրսևորվում են միայն այն ժամանակ, երբ մենք տարբեր անձնավորություններ ենք: Ահա հնդկական վեդայական փիլիսոփայության խորհուրդը. Ատման Պարամատմայի մի մասն է՝ հոգին Գերհոգու մասն է, և հոգին պետք է միաձուլվի Գերհոգու հետ և դառնա ամբողջականի մի մաս:
- Որոշ մարդիկ ասում են. «Ինչո՞ւ գնամ աստղաբանի մոտ: Ես չեմ ցանկանում իմանալ իմ ապագան, չեմ ցանկանում որևէ վատ բան լսել»: Ինչպե՞ս սա կմեկնաբանեք:
- Ջյոտիշը հույս է տալիս, որ դուք չպետք է հուսահատվեք, եթե ձեր հորոսկոպում ինչ-որ բացասական բան լինի: Աստղաբանության մեջ մենք ոչ մի մոլորակից չենք վախենում: Գոյություն ունեն հատուկ ծեսեր, որոնց միջոցով կարելի է բարելավել վատ մոլորակների ազդեցությունը:
Առաջինը, պետք է ծոմ պահեք ձեր հորոսկոպի վատ մոլորակի օրը: Օրինակ, ձեր հորոսկոպում Լուսնի տեղակայումն անբարենպաստ է: Նրա ազդեցությունը լավացնելու համար դուք պետք է ծոմ պահեք Լուսնի օրը, այսինքն՝ երկուշաբթի օրը:
Երկրորդ, առավոտ շուտ պետք է կրկնեք այդ մոլորակին նվիրված աղոթքը:
Երրորդ, պետք է հատուկ մատանի կրեք այդ մոլորակի քարով: Որպես օրինակ կրկին վերցնենք Լուսինը: Լուսնի քարը մարգարիտն է, մետաղը՝ արծաթը, մատը՝ ճկույթը: Պետք է սկսեք այս մատանին կրել Լուսնի օրվանից: Շատ կարևոր է. մատանին պետք է այնպես պատրաստված լինի, որ քարը դիպչի մատին:
Սակայն այս ամենը չի աշխատի, եթե դուք ինքներդ ձեզ չփոխեք: Լավ գործեր անելով, մտածելով միայն լավի մասին, դուք կչեզոքացնեք ձեր բացասական կարման: Ձեռքներդ ծալած մի նստեք, ասելով, թե՝ ոչինչ փոխել հնարավոր չէ: Մենք պետք է փորձենք: Կյանքը մեզ ժամանակ է տվել, որը հարկավոր է օգտագործել: Ինչպիսի ընդունակություններ ունենք, դրանք պետք է օգտագործենք:
- Ինչպես որ անցյալ անգամ խոստացել էինք մեր ընթերցողներին, մեր հարցազրույցի երկրորդ մասը կլինի 2019թ. Հայաստանի մասին:
- Այո, և դա բնական է: Այժմ բոլոր աստղաբանները զբաղված են հաջորդ տարվա համար կանխատեսումներ կազմելով մարդկանց, ընկերությունների, երկրների և այլ բաների համար:
Հայաստանի համար հաջորդ տարվա կանխատեսումը կազմելու համար մենք պետք է պատրաստենք նրա Վարշ Կունդալին՝ տարվա նատալ քարտեզը: Ամսաթիվը վերցնում ենք 2019թ. հունվարի 1-ը, ժամանակը՝ արևածագի ժամը՝ 8:24: Քարտեզի վրա բոլոր մոլորակների տեղակայումը նայում ենք Լուսնի նկատմամբ: Շքեղության մոլորակ Վեներան Լուսնի հետ գտնվում է սեփական նշանում՝ Կշեռքում, այնպես որ գալիք տարի մարդիկ, անկասկած, կարող են ավելի լավ կյանք ակնկալել, նրանց կյանքում որոշակի բարելավում կարող է լինել:
Յուպիտերը գտնվում է երկրորդ տանը: Այս մոլորակը լավ է երկրի բանկային համակարգի համար: Այնպես որ, եթե ղեկավարությունը որոշ տնտեսական բարեփոխումներ նախաձեռնի երկրի տնտեսական քաղաքականության առումով, դա կարող է լավ արդյունք տալ:
Արևն ու Սատուրնը գտնվում են երրորդ տանը՝ նախաձեռնությունների, նորամուծությունների, արկածների տանը, ցույց է տալիս, թե երկիրն ինչ պետք է անի 2019թ.: Նման տեղակայումը նախանշում է որոշ հակամարտություններ, քանի որ այս երկու մոլորակները միմյանց հետ յոլա չեն գնում:
Չորրորդ տունը երկրի ներքին քաղաքականության տունն է: Այստեղ, Այծեղջյուրի նշանում, գտնվում է Կետուն՝ Հարավային լուսնային հանգույցը: Նման տեղակայումը ցույց է տալիս հոգու անկայուն վիճակ: Մարդիկ կարող են իրենց անապահով զգալ:
Մարսը՝ ռազմի, ագրեսիայի մոլորակը, գտնվում 5-րդ՝ թշնամու տանը: Սա նշան է, որ կարող է ինչ-որ հակամարտություն լինել: Մարսը կարող է վերահսկել, քանի որ այն ագրեսիվ մոլորակ է: Նման մոլորակը ռազմական գործողությունների գոտում կարող է զսպող գործոն լինել: Մարսը կարող է ծանրացնել, խորացնել իրավիճակը, սակայն իրավիճակը կմնա վերահսկողության տակ: Ագրեսիան կարող է վերահսկվել ագրեսիայով: Իրավիճակը չի սրանա: Պատերազմը լուծում չէ, լուծումը բիզնեսն է:
10-րդ տունը՝ երկրի քաղաքական ու տնտեսական ռազմավարությունների տունը, ցույց է տալիս փոխըմբռնում հարևանների, այլ գործընկերների հետ: Այստեղ Ռահուի՝ Հյուսիսային լուսնային հանգույցի տեղակայումը ցույց է տալիս, որ կառավարության կողմից շատ քննարկումներ, նախաձեռնություններ կլինեն: Տնտեսական ոլորտում նրանք կփորձեն դաշինքներ պարտադրել: Հավանաբար որոշ երկկողմ պայմանագրեր, տնտեսական համաձայնագրեր կստորագրվեն: Սակայն երկրի համար դրանից ընդհանուր օգուտը այնքան էլ լավ չի լինի: Շատ ջանքեր կլինեն, սակայն արդյունքն այնքան էլ դրական չի լինի: Շատ սպասելիքներ կլինեն, սակայն նախևառաջ դրան պետք է նախապատրաստվել: Այնպես որ, հավանաբար, այսուայնկողմ նետվելը վերջնական արդյունքում նրանց չի տա այն հաջողությունը, ինչը նրանք ակնկալում էին:
Ամեն ինչը այնքան էլ լավ չի լինի, ինչպես կցանկանայինք: Ինչ որ մեր ձեռքերում է, դրա վրա ուշադրություն չենք դարձնում, բայց ֆիքսվում ենք այն բանի վրա, ինչը չունենք: Ֆինանսական պլանում շատ ցանկություններ կլինեն, երկիրն անհամբերությամբ կսպասի նոր հեռանկարների, սակայն ակնկալվող արդյունքը չի լինի:
Ինչ վերաբերում է գործընկերությանը, ապա ամեն անգամ, երբ երկիրը մտածում է ինչ-որ երկրների հետ նոր գործընկերություն ստեղծելու մասին, ապա ակնկալվող օգուտը չի ստանա, չնայած նախաձեռնությունները լավն են:
Այստեղ լավ մասը Վեներայի և Լուսնի տեղակայումն է: Նրանք միասին են, երկուսն էլ ստեղծարար, առավել փափուկ, գեղեցիկ մոլորակներ են: Այս դրական էներգիան կտարածվի ողջ տարվա ընթացքում:
-         Այժմ, խնդրում եմ, եկող տարվա համար հաշվարկները կատարեք Կուրմա չակրայի՝ կրիայի տարբերակով:
-         Կուրմայի տարբերակով կանխատեսում կատարելու համար մեզ հարկավոր կլինի Հայաստանի քարտեզը և կրիայի պատկերը Հայաստանի քարտեզի վրա: Կրիայի երեսը պետք է ուղղված լինի դեպի Հայաստանի քարտեզի արևելքը: Կուրմա-քարտեզը բաժանված է 9 մասի, յուրաքանչյուրում տեղակայված է 3 համաստեղություն, ընդամենը՝ 27:
Երկրի արևելքում տեղակայված են Սատուրնը և Արևը, ինչն այնքան էլ բարենպաստ դիրք չի, ուստի այստեղ լարվածություն է երևում: Ընդհանրապես, կարող է զանգվածային դժգոհություն լինել:
Ռահուն գնացել է հարավ-արևմուտք:Ռահուններկայացնում է տեխնոլոգիաներ, զարգացում: Այս կողմում կարող են լինել անսպասելի,տհաճ իրադարձություններ: Կառավարության՝ նպատակի վրա կենտրոնացումը կարող է կորչել:
Հայաստանի հարավում ամեն ինչ կարգին է: Այս գոտին լավ է, սա բիզնեսի, ստեղծարարության, շքեղության գոտի է: Այնպես որ այս գոտում կլինեն բարեկամական հարաբերություններ:
Հյուսիսից նույնպես ոչ մի վնաս չի լինի:
2019թ. գլխավոր նպատակը կլինի նոր բանաձևերի, նոր դաշինքների մշակումը: Երկիրը ղեկավարող անձնավորությունը օգնություն է փնտրում կողքից, Հայաստանի արևելքում՝ երկկողմ պայմանագրերի տեսքով:
-         Ի՞նչ ամանորյա ուղերձ կհղեք հայերին:
-         Լավ մտքեր ունեցեք: Ձեր անձը պետք է հետազոտվի, գիտակցվի: Եթե դուք աշխատեք այդ մտքերի վրա, ապա Ջյոտիշը կդառնա օժանդակ գիտություն: Այս պահից, այս օրվանից մտածեք ձեր կարմայի, ձեր գործերի մասին, քանի որ դրանք ազդում են և՛ ձեր երեխաների, և՛ ձեր երկրի վրա: Աշխատեք ինչքան կարելի է մոտ լինել ինքներդ ձեզ: Եթե դուք հասանելի եք աշխարհին, ապա աշխարհն էլ հասանելի կլինի, և այն կդառնա հավիտենական երջանկություն: Մտածե՛ք սրա մասին:

Армения-2019: "Война - не решение, решение - бизнес" (эксклюзив астролога из Индии)
- Джйотиш - это глаз ведической философии, способ толкования древних знаний. Он основан на движении планет, Солнца и Луны. Джйотиш - это все, что происходит на твоих глазах. Почему мы должны доверять Джйотишу? Потому что здесь мы можем видеть, что происходит в мире.
Ведическая философия учит быть единым с самим собой. Чем ближе вы к себе, тем более осознанным, реализованным человеком вы являетесь. Насколько далеко мы уходим от себя, настолько нетерпеливыми мы становимся. Когда мы смотрим на мир, мы смотрим снаружи, мы хотим быть похожими на других людей, другие страны, но тогда мы теряем нашу индивидуальность. Если вы осознаете себя, тогда вы сможете увидеть весь мир, что это - проявление одной и той же энергии. У нас есть древняя поговорка: "весь мир - одна семья", потому что на уровне ядра мы все связаны. Энергия, которая течет во всех нас, элемент души - одинаков.
Вы должны осознать этот элемент души. Если вы сделаете это, то поймете, что мы не отличаемся друг от друга, нет вражды, нет пограничного спора. Споры проявляются только тогда, когда у нас разные личности. Итак, совет индийской ведической философии: Атма - это часть Параматмы - душа является частью Сверхдуши, и душа должна слиться с Сверхдушой и стать частью целого.
- Некоторые люди говорят: "Почему я должен консультироваться с астрологом? Я не хочу ничего знать о своем будущем, я не хочу слышать что-то плохое. Пусть будет так, как будет". Как вы это прокомментируете?
- Джйотиш дает надежду: вы не должны впадать в отчаяние, если в вашем гороскопе есть что-то отрицательное. В астрологии мы не боимся ни одной планеты. Существуют определенные ритуалы, которые могут улучшить воздействие плохих планет.
Во-первых, если какая-то планета плоха в вашем гороскопе, вы должны поститься в день этой планеты. Например, в вашем гороскопе расположение Луны неблагоприятно. Чтобы улучшить его воздействие, вы должны поститься в день Луны, то есть в понедельник.
Во-вторых, рано утром вы должны повторять соответствующие мантры этой планеты.
В-третьих, вы должны носить специальное кольцо с камнем этой планеты. Продолжим пример с Луной. Камень Луны - жемчуг, металл - серебро, палец - мизинец. Вы должны начать носить это серебряное кольцо в день Луны. Очень важно - кольцо должно быть сделано таким образом, чтобы камень касался пальца.
Но все это не сработает, если вы не измените себя. Делая добрые дела, думая о хорошем, вы нейтрализуете свою негативную карму. Не сидите сложа руки, сказав "невозможно изменить что-либо". Мы должны попробовать. Жизнь дала нам время, которое нужно использовать. Какие способности у нас есть, их нужно использовать.
- Как мы и обещали нашим читателям в прошлый раз, вторая часть нашего интервью будет об Армении в 2019 году.
- Да, это естественно. Теперь все астрологи заняты составлением прогнозов на следующий год для людей, компаний, стран и т. д. Для составления прогноза на следующий год для Армении мы должны подготовить ее Варш Кундали - годовую натальную карту. Дату мы берем 1 января 2019 года, время восхода солнца - 8:24 утра. Расположение всех планет на карте мы смотрим относительно Луны. Венера - планета роскоши, находится в своем собственном знаке Весов с Луной - так что в этом году люди, безусловно, могут рассчитывать на лучшую жизнь, они увидят, что произойдет что-то хорошее, в этом году может быть улучшение в их жизни.
Юпитер находится во втором доме. Эта планета хороша для банковской системы страны. Так что, если руководство предпримет какие-либо экономические реформы в отношении экономической политики страны, то это также должно дать хорошие результаты.
Солнце и Сатурн находятся в 3-ем доме – в доме инициатив, начинаний, приключений, что страна и будет делать в 2019 году. Это расположение указывает на некоторые конфликты, потому что эти две планеты не ладят друг с другом.
4-ый дом – это дом внутренней политики страны. Здесь находится Кету (Южный лунный узел) в знаке Козерога. Такое размещение указывает на нестабильное состояние души. Люди могут чувствовать себя неуверенно.
Марс, планета агрессии, планета-воин находится в 5-ом доме – в доме врага. Это признак того, что может быть какой-то конфликт. Марс может контролировать вещи, потому что это агрессивная планета. Такая планета в зоне военных действий может быть сдерживающим фактором. Марс может усугубить ситуацию, но все останется под контролем. Агрессия может контролироваться агрессией. Ситуация не будет обостряться. Война - это не решение, решение - это бизнес.
10-ый дом, дом политических и экономических стратегий страны, демонстрирует взаимопонимание с соседями, другими партнерами. Здесь размещение Раху (Северный лунный узел) показывает, что будет много дискуссий, инициатив со стороны правительства, они попытаются навязать альянсы на экономическом фронте, возможно, будут заключены некоторые двусторонние договоры, экономические соглашения. Однако общая выгода для страны от этого может быть не такой уж хорошей. Будет много усилий, но результат может быть не очень положительным. Может быть много ожиданий, но прежде всего вы должны подготовиться к этому. Так что, возможно, прыжки туда-сюда в конечном итоге не дадут того успеха, которого искали.
Все будет не так хорошо, как хотелось бы. Что у нас в руках, мы не фиксируемся на этом, но - на том, чего у нас нет. В финансовом плане будет много желаний, страна будет с нетерпением ждать новых перспектив, однако это может не дать ожидаемого результата.
Что касается партнерства, то всякий раз, когда страна думает о создании нового партнерства с какими-то странами, тех выгод, которые они ожидают, они не получат, хотя инициативы хороши.
Лучшая часть здесь - это расположение Венеры и Луны. Они вместе, обе творческие, более мягкие, красивые планеты. Эта позитивная энергия будет распространяться в течение всего года.
-         Теперь, пожалуйста, сделайте расчеты согласно варианту Курма чакра - черепахи.
-         Для прогнозирования по варианту Курмы нам понадобится карта Армении и форма черепахи на карте Армении. Лицо черепахи должно быть обращено на восток карты Армении. Карта Курма разделена на 9 частей, в каждой из которых размещены 3 созвездия, итого - 27.
На востоке страны у нас расположены Сатурн и Солнце, это не очень благоприятная позиция,поэтому здесь мы видим напряжение. Вообще, может быть недовольство в массах.
Раху ушел на юго-запад. Раху представляет технологию, развитие. На этой стороне могут быть неожиданные, неприятные события. Фокус, концентрация правительства, администрации могут быть потеряны.
На юге Армении все в порядке. Эта область хороша, это область бизнеса, творчества, роскоши. Так что в этой зоне будут дружеские отношения.
С севера тоже не будет никакого вреда.
Главной целью 2019 года будет разработка новых формул, новых альянсов. Человек, управляющий страной, ищет помощи со стороны, на востоке Армении в виде двусторонних договоров.
-         Какое Ваше новогоднее послание армянам?
-         Имейте хорошие мысли. Ваша личность должна быть исследована, осознана. Если вы будете работать над этими мыслями, то Джйотиш станет вспомогательным знанием. С этого момента, с этого дня думайте о своей карме, своих делах, поскольку они влияют на ваших детей, на вашу страну. Постарайтесь быть как можно ближе к себе. Если вы доступны миру, тогда мир доступен вам и он становится вечным блаженством. Подумайте об этом!