Պուտինը շնորհավորել է Փաշինյանին ՀՀ վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին՝ ՀՀ վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ: Այս մասին տեղեկանում ենք  Կրեմլի մամուլի ծառայությունից:
Վ.Պուտինը մասնավորապես նշել է, որ Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև հարաբերությունները հիմնված են բարեկամության և փոխադարձ հարգանքի լավ ավանդույթների վրա, և երկրները զգալի փորձ են հավաքել տարբեր բնագավառներում արդյունավետ համագործակցության համար:
«Հուսով եմ` մեր երկխոսությունը և կառուցողական համատեղ աշխատանքը կնպաստեն ռուս-հայկական դաշնակցային համագործակցության հետագա ամրապնդմանը, նաև եվրասիական տարածքում ինտեգրացիոն գործընթացների խթանմանը, ինչն, անկասկած, համապատասխանում է մեր եղբայրական ժողովուրդների շահերին», - նշված է Վլադիմիր Պուտինի ուղերձում:

Putin Congratulates Pashinyan on Re-Appointment
President of Russia Vladimir Putin congratulated Nikol Pashinyan on being appointed Prime Minister of Armenia, Kremlin press service reports.
Putin has in particular stressed that the relations between Armenia and Russia are based on friendship and mutual respect, and the countries have acquired a considerable experience for effective cooperation in different fields.
''I hope that the dialogue and the constructive joint work will promote the strengthening of further allied relations between Armenia and Russia and cooperation in the integration processes in the Eurasian territory, which corresponds to the interests of the two brotherly peoples'', stressed the head of Russia.