Երևան ժամանելուն պես Լապշինը սպառնալիքներ է ստացել Ադրբեջանից
Արցախ այցելելու համար Ադրբեջանում դատապարտված, սակայն ավելի ուշ ազատություն ստացած ռուս-իսրայելցի բլոգեր Ալեքսանդր Լապշինը, օրերս Երևան ժամանելու հենց առաջին օրը սպառնալիքներ է ստացել ադրբեջանական մամուլի միջոցով: Այս մասին նա հայտնել է ֆեյբսուքյան իր էջում:
«Երեկ ամբողջ օրը դեպի Երևան երկար չվերթից հետո փորձեցի հանգստանալ: Պառկած եմ անկողնում, ինչ-որ ֆրանսիական կատակերգություն եմ դիտում: Մեկ էլ հանկարծ ընկերներս ուղարկում են ադրբեջանական լրատվական կայքի հղում, որտեղ բառացիորեն գրված է. «Եթե Լապշինը չդադարեցնի իր սերը հայերի նկատմամբ, մեր համբերությունը կպայթի»: Կատակ չեմ անում, այդ տխմարները հենց այդպես էլ գրել են»,- նշել է Լապշինը՝ հրապարակելով նաև ադրբեջանական կայքի զավեշտալի հրապարակման հղումը:
Նա տեղեկացրել է, որ այս բացահայտ սպառնալիքը նույնպես կկցվի իր՝ Ադրբեջանի դեմ հարուցած միջազգային գործին:

On the Very First Day of His Arrival in Yerevan Lapshin Got Threats from Azerbaijan
Russian-Israeli travel blogger Alexander Lapshin, the man who was under global media spotlight for his arrest and extradition to Azerbaijan for visiting Artsakh, on the very first day of his arrival in Yerevan got threats from Azerbaijan.
"Yesterday I slept all day after a long flight to Yerevan. I was lying in bed, lazily watching some kind of French comedy. Suddenly, my friends sent me a link of an Azerbaijani news agency, where it was written: "If Lapshin does not stop his love towards Armenians, our patience will run out!'' I am not kidding,'' Lapshin wrote, adding that this open threat will also be attached to his international trial case against Azerbaijan.
It should be noted that Lapshin has recently arrived in Yerevan and intends to stay in Armenia for two months.