Ուզբեկստանի նախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ վարչապետին
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ Նիկոլ Փաշինյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուզբեկստանի Հանրապետության նախագահ Շավքաթ Միրզիյոևը:
ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներս ՀՀ վարչապետի պաշտոնում Ձեր նշանակման առթիվ:
Ձեր հաղթանակը ևս մեկ անգամ վկայում է բարեփոխումների Ձեր ծրագրին Հայաստանի ժողովրդի լայն աջակցության մասին, որը միտված է տնտեսության կայուն զարգացմանը և երկրի բնակչության բարեկեցության մակարդակի բարձրացմանը:
Համոզված եմ, որ հայ-ուզբեկական հարաբերությունները, հիմնված փոխադարձ հարգանքի և միմյանց շահերը հաշվի առնելու սկզբունքների վրա, կշարունակեն ընդլայնվել և ամրապնդվել:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Հայաստանի ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարեկեցություն», - ասված է Ուզբեկստանի նախագահի ուղերձում:

President of Uzbekistan Congratulates Pashinyan
President of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev sent a congratulatory letter to Nikol Pashinyan on the occasion of being appointed Prime Minister of Republic of Armenia.
"Dear Mr. Pashinyan,
accept my sincere congratulations on your re-appointment as Prime Minister of Armenia.
Your victory once again proves the broad support of the Armenian people to your reforms’ program the purpose of which is the sustainable development of the economy and raising the welfare level of the country’s population.
I am convinced that the Armenian-Uzbek relations, based on the principles of mutual respect and taking into account the interests of each other, will continue to expand and strengthen.
I wish you good health and achievements, peace and prosperity to the Armenian people", reads the congratulatory letter.