Ուզբեկստանի նախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ վարչապետին
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ Նիկոլ Փաշինյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուզբեկստանի Հանրապետության նախագահ Շավքաթ Միրզիյոևը:
ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներս ՀՀ վարչապետի պաշտոնում Ձեր նշանակման առթիվ:
Ձեր հաղթանակը ևս մեկ անգամ վկայում է բարեփոխումների Ձեր ծրագրին Հայաստանի ժողովրդի լայն աջակցության մասին, որը միտված է տնտեսության կայուն զարգացմանը և երկրի բնակչության բարեկեցության մակարդակի բարձրացմանը:
Համոզված եմ, որ հայ-ուզբեկական հարաբերությունները, հիմնված փոխադարձ հարգանքի և միմյանց շահերը հաշվի առնելու սկզբունքների վրա, կշարունակեն ընդլայնվել և ամրապնդվել:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Հայաստանի ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարեկեցություն», - ասված է Ուզբեկստանի նախագահի ուղերձում:

Президент Узбекистана направил поздравительное послание премьер-министру Армении
Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев направил поздравительное послание Николу Пашиняну по случаю назначения на пост премьер-министра Республики Армения.
Примите искренние поздравления в связи с Вашим назначением на пост премьер-министра Республики Армения.
Ваша победа ещё раз свидетельствует о широкой поддержке народом Армении Вашей программы реформ и преобразований, направленной на устойчивое развитие экономики и повышение благосостояния населения страны.
Убеждён, что узбекско-армянские отношения, основанные на принципах взаимного уважения и учёта интересов друг друга, будут и далее последовательно расширяться и укрепляться.
Желаю Вам доброго здоровья и успехов, а народу Армении - мира и благополучия", - говорится в послании президента Узбекистана.