Աշխատանքի հայտարարություն. պահանջվում է կայքի անգլերեն տարբերակի համակարգող
«Արմեդիա» տեղեկատվական-վերլուծական գործակալությունն աշխատանքի է հրավիրում կայքի անգլերեն տարբերակի համակարգող:
Անգլերեն տարբերակի համակարգողի պարտականությունների մեջ մտնում է` կայքի անգլերեն տարբերակի լրահոսի ապահովումը, տեղեկատվական և վերլուծական նյութերի պատրաստումը, լուրերի, նյութերի թարգամանությունը՝ հայերենից անգլերեն և հակառակը, անգլերեն նյութերի խմբագրումը:
Հաստիքի համար առաջադրվող պարտադիր պայմանները.
• անգլերենի գերազանց իմացություն (լեզվի կրողի մակարդակի),
• բարձրագույն կրթություն միջազգային հարաբերությունների, քաղաքագիտության, արևելագիտության, միջազգային տնտեսագիտության, լրագրության ոլորտներում,
• վերլուծական մտածողություն:
Առավելություն կդիտվի նաև աշխատանքի փորձը լրատվական և/կամ վերլուծական ոլորտներում: Կարևորվում են նաև թիմում աշխատելու ունակությունը, սթրեսակայունությունը, հաղորդակցության բարձր ունակությունները:
Ցանկացողները կարող են իրենց ինքնակենսագրականները և մոտիվացիոն նամակներն մինչև փետրվարի 5-ը ներառյալ ուղարկել [email protected] էլ. հասցեին:
Ընտրությունը կկատարվի երկու փուլով՝ փաստաթղթային  փուլի ավարտից հետո պահանջներին բավարարող թեկնածուները կհրավիրվեն հարցազրույցի:

Job Vacancy - Coordinator of the English Version of a Website
“Armedia” Information, Analytical Agency invites a coordinator of the English version of its website.
Responsibilities: provide the English version of the news flow on the page; prepare materials of informative and analytical character, translate other materials from Armenian into English and vice versa; edit the materials in English.
Requirements:
• Perfect knowledge of English (native speaker level);
• University education in any of the spheres of International Relations, Political Science, Oriental Studies, International Economics, Journalism;
• Analytical thinking.
Previous work experience in information and/or analytical sphere would be an asset. Good team work, communication skills and stress-resistance are highly appreciated.
Anybody willing can send their CV and Motivation Letter to [email protected] until February 5 including.
The selection will be made in two stages. After the study of documents those shortlisted will be invited to an interview.