Մայքլ Ջեքսոնը և Ջորջ Հարիսոնը BBC-ի ստուդիայում. գտնվել է 40-ամյա վաղեմության ձայնագրությունը
40 տարի առաջ երկու ամենամեծ երաժշտական աստղերը մտան BBC ռադիոկայան, շաբաթվա երաժշտական լուրերը քննարկելու համար, գրում է BBC-ին:
Հետագա մեկուկես ժամում Մայքլ Ջեքսոնը և Ջորջ Հարիսոնը քննարկել են Նիկոլետ Լարսոնի, The Blues Brothers-ի և Foreigner-ի վերջին սինգլները, ինչպես նաև պատմել են, թե ինչպես են ստեղծվել իրենց սեփական երգերը: Սակայն BBC-ում որոշում էր ընդունվել արխիվներում չպահել շոուի ձայնագրությունն ամբողջությամբ, պահպանվել էր այդ հաղորդման սոսկ ոչ մեծ մի հատվածը:
Բայց վերջերս հայտնաբերվել ու վերականգնվել է Ջեքսոնի և Հարիսոնի հետ հարցազրույցի ամբողջական ձայնագրությունը:
Լեգենդար ծրագրի վերականգնված ամբողջական տարբերակը փետրվարի 9-ին կտրվի BBC-ի տեղական Radio Solent ռադիոկայանի (հաղորդումներ է հեռարձակում Հեմփշիրի և Դորսեթի հարավային կումսություններում) եթերում, ինչպես նաև BBC-ի թվային ծառայություններում:

Майкл Джексон и Джордж Харрисон в студии Би-би-си: найдена запись 40-летней давности
40 лет назад две крупнейших тогда музыкальных звезды вошли в радиостудию Би-би-си обсудить музыкальные новости недели, сообщает BBC.
Последующие полтора часа Майкл Джексон и Джордж Харрисон обсуждали последние синглы Николет Ларсон, The Blues Brothers и Foreigner, а также рассказывали о том, как создавались их собственные песни.
Однако на Би-би-си было принято решение не сохранять в архивах полную запись шоу, сохранился лишь небольшой отрывок этой передачи.
Но недавно была обнаружена и реставрирована полная запись интервью с Джексоном и Харрисоном.
Восстановленная полная версия легендарной программы в субботу выйдет в эфире местной радиостанции BBC Radio Solent (вещает в южных графствах Хэмпшир и Дорсет), а также в цифровых сервисах Би-би-си.