«Աստված առողջություն տա Քիմ Քարդաշյանին». Թինա Քանդելակին` հայերի մասին (տեսանյութ)
НТВ հեռուստաալիքով հեռարձակվող «Международной пилорамы» հերթական հաղորդման հյուրը Թինա Քանդելակին է դարձել, որը հաղորդավար Տիգրան Քեոսայանին և հեռուստադիտողին պատմել է իր հայերի,  Մոսկվա տեղափոխվելու և առողջ ապրելակերպի մասին, հայտնում է News.am-ը
Նրա խոսքերով, երբ Սովետական Միությունը քանդվեց, բոլորը ցրվեցին, իսկ հարազատների հայկական մասը տեղափոխվեց ԱՄՆ։ Եվ, երբ նա երիտասարդ աղջիկ լինելով որոշեց երջանկությունը փորձել Մոսկվայում, շատ հարազատներ անհագստացան։
«Հայերն իսկական հայրենասեր են, նրանք նույնիսկ Ամերիկայում են հայերեն խոսում», - ծիծաղելով պատմել է Քանդելակին։ - Ասում էին․ «Որտե՞ղ է էդ էրեխեն գնում», իսկ մերոնք պատասխանում էին․ «Ինչ անենք, շաշ վրացի ա»․․․ Ի դեպ, հայերն ամենաակտիվն են թվային աշխարհում։  Իսկ թե ինչպես են հայերը լայքում, Աստված առողջություն տա Քիմ Քարդաշյանին»։
Խոսելով առողջ ապրելակերպի մասին` Թինա Քանդելակին խոստովանել է, որ շուտ է քաշ հավաքում և արդեն չորրորդ տարին է խաչապուրի չի կերել ։ «Վերջին անգամ իմերեթական եմ կերել, աջարական ինձ թույլ չեմ կարող տալ, - հայտնել է նա։ - Հիշում եմ, մտերիմ ընկերուհիս՝ քո կին Մարգարիտա Սիմոնյանն ինձ ասաց․ ինչու՞ ես քեզ տանջում դիետաներով, սպորտով, ինչի՞դ են պետք»։
Իսկ երբ տեսավ ամուսնուս՝ հասկանալով կատակեց․ «Արդեն ամեն ինչ պարզ է։ Մինչ ես ծերանամ և կնճիռներ ունենամ, Տիգրանն այդ ժամանակ կկուրանա»։ Նշենք, որ Թինա Քանդելակին ամուսնուց տարիքով մեծ է, հայտնի գործարար Վասիլի Բրովկոն 10-ը տարով երիտասարդ է նրանից:

"Инч аненк шаш врациа": Канделаки в гостях у Кеосаяна на НТВ (видео)
Гостьей очередного выпуска шоу "Международная пилорама" на НТВ стала известная российская телеведущая, генеральный продюсер "Матч ТВ" Тина Канделаки, которая рассказала ведущему Тиграну Кеосаяну о переезде в Россию в 1995 году, передает РУСАРМИНФО.
"Переехала я потому, что когда Советский Союз рухнул, все поехали в разные стороны. Половина моей родни уехала в Америку – армянская часть. Они звонили из Америки. Ты знаешь, армяне — настоящие патриоты, они даже из Америки на армянском говорят: "Вортехе ерехан гнум?" (Куда уезжает ребенок? – ред.)", — рассказала Канделаки.
На вопрос на армянском Тиграна Кеосаяна – "А что ты на это отвечала?", Канделаки ответила также на армянском: "Инч аненк шаш врациа" (Что поделаешь, сумаcшедшая грузинка)․
На это Кеосаян заметил, что в этот момент увеличилась "армия ненавидящих нас у экранов". Канделаки возразила, отметив, что армяне – это одна из самых активных "диджитал комьюнити".
"Как армяне плюсуют и лайкают, дай Бог здоровья Ким Кардашьян", — сказала телеведущая.
Тина Канделаки также рассказала о том, как отказывает себе в различной еде, чтобы не поправиться и о том, как совместно с Маргаритой Симоньян вела программу "Железные леди".