Արծրուն Հովհաննիսյանը՝ զինվորի մահվան լուրը չհայտնելու մասին
Ամանորի գիշերը պայմանագրային զինծառայող Էդգար Գրիգորյանի մահվան մասին տեղեկություն չեն հրապարակել, բայց և չեն թաքցրել։ Պաշպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում այսպես է պարզաբանել, թե ինչու նախարարությունը չի հայտնել զինծառայողի մահվան մասին։
Ինչպես հայտնում է News.am-ը` նույն խնդրին Tert.am-ի հետ զրույցում անդրադարձել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Գաբրիել Բալայանը․ «Եթե այդ ժամանակ զինվորի մահվան մասին տեղեկությունը հրապարակվեր, հնարավոր է՝  քննությանը խանգարեր»,- ասել է նա՝ հավելելով․ «Նախաքննություն է ընթանում, և հանգամանքները ճշտելու կարիք կա։ Մենք չգիտենք՝ ինչ հանգամանքներում է եղել դեպքը»։
Նա համաձայնել է լրատվամիջոցի դիտարկմանը, որ նախկինում այսպիսի ուշացում չէր եղել, բայց և պնդել է, որ «հաշվի առնելով որոշակի հանգամանքներ՝ այս պարագայում քննությանը կխանգարեր»։
Ավելի վաղ Tert.am-ը հայտնել էր, որ Ամանորի գիշերը հրազենային վնասվածքից մահացել է ՀՀ ՊՆ պայմանագրային զինծառայող Էդգար Գրիգորյանը, սակայն դեպքի մասին Պաշտպանության նախարարությունն ու ՀՀ քննչական կոմիտեն որևէ տեղեկություն չեն հայտնել:

"Информация о смерти военного не была обнародована, но и не скрывалась": Арцрун Ованнисян
Информация о смерти военнослужащего срочной службы Эдгара Григоряна в новогоднюю ночь не была обнародована, но и не скрывалась. Как передает News.am, с подобным заявлением на своей странице в соцсети Facebook выступил пресс-секретарь минобороны Армении Арцрун Ованнисян, комментируя причину того, почему министерство не сообщило о гибели военнослужащего.
Тот же вопрос в беседе с Tert.am прокомментировал замминистра обороны Армении Габриел Балаян.
"Если бы тогда информация о смерти солдата была опубликована, возможно, это помешало бы следствию", - сказал Балаян.
"Проводится предварительное следствие, и необходимо уточнить обстоятельства. Мы не знаем, при каких обстоятельствах произошло это событие", - добавил он.
Он согласился с наблюдением СМИ, что в прошлом подобных опозданий не происходило, однако настоял на том, что "принимая во внимание определенные обстоятельства, в данном случае это помешало бы следствию".