Վրաստանի պաշտպանության նախարարը կժամանաի Հայաստան
Վրաստանի պաշտպանության նախարար Լևան Իզորիայի գլխավորած պատվիրակությունը փետրվարի 21-ին կժամանի Երևան: Առկա տեղեկատվության համաձայն, Հայաստանի և Վրաստանի պաշտպանության նախարարներ Դավիթ Տոնոյանը և Լևան Իզորիան կստորագրեն 2019 թվականին պաշտպանության նախարարությունների միջև համագործակցության երկկողմ համաձայնագիր: Այս մասին հայտնում է Грузия Online-ը:
Համաձայնագրի շրջանակում նախատեսվում Է կազմակերպել բարձր մակարդակի փոխադարձ այցեր, համագործակցել ռազմական կրթության և իրավունքի ոլորտում: Նշվում է, որ սա Վրաստանի պաշտպանության նախարարի առաջին այցն Է Հայաստան` այդ պաշտոնում նշանակվելուց հետո:
Հայաստանի և Վրաստանի պաշտպանության նախարարությունների միջև համագործակցության մասին վերջին երկկողմ համաձայնագիրը ստորագրվել է Հայաստանի նախկին պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանի և Լևան Իզորիայի միջև 2016 թվականին Թբիլիսիում: Այդ համաձայնագրերը վերաբերել են համագործակցության հիմնական ոլորտներին` ռազմական պլանավորմանը, ռազմական կրթությանը, բժշկությանը, ռազմական ոստիկանությանը:

Министр обороны Грузии посетит Армению
Возглавляемая министром обороны Грузии Леваном Изорией делегация 21 февраля посетит Ереван. Об этом сообщает Грузия Online.
Согласно информации, министры обороны Армении и Грузии – Давид Тоноян и Леван Изория – подпишут двустороннее соглашение о сотрудничестве между оборонными ведомствами на 2019 год.
В рамках Соглашения планируется организовать взаимные визиты на высоком уровне, сотрудничать в области оборонного образования и права.
Отмечается, что это первый визит министра обороны Грузии в Армению после назначения на данную должность.
В последний раз двустороннее соглашение о сотрудничестве между оборонными ведомствами Армении и Грузии было подписано между экс-министром обороны Армении Вигеном Саркисяном и Леваном Изория в 2016 году в Тбилиси.
Соглашения были подписаны по основным направлениям сотрудничества: обмен опытом в сфере стратегического планирования, военное образование, медицина, военная полиция.