Թեհրանում կայացել է ՀՀ վարչապետի դիմավորման պաշտոնական արարողությունը (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ` Աննա Հակոբյանի և ՀՀ կառավարական պատվիրակության հետ Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Հասան Ռոհանիի հրավերով պաշտոնական այցով ժամանել է Իրան:
Թեհրանի «Մեհրաբաղ» օդանավակայանից վարչապետ Փաշինյանի գլխավորած պատվիրակությունն ուղևորվել է ԻԻՀ թագավորական «Սաադաբադ» պալատ, որտեղ տեղի է ունեցել դիմավորման պաշտոնական արարողությունը:
Երկու երկրների պաշտոնական օրհներգերը հնչելուց հետո Նիկոլ Փաշինյանը և Հասան Ռոհանին ողջունել են պատվիրակությունների անդամներին, որից հետո մեկնարկել են բարձր մակարդակի բանակցությունները:

Prime Minister Pashinyan Arrives in Iran on Official Visit
Accompanied by his spouse Anna Hakobyan and a governmental delegation, Prime Minister Nikol Pashinyan has arrived in Iran on an official visit at the invitation of IRI President Hassan Rouhani.
The RA Prime Minister-led delegation left Tehran’s Mehrabagh Airport for the Royal Saadabad Palace, where an official welcoming ceremony took place.
After the official national anthems of the two countries had been played, Nikol Pashinyan and Hassan Rouhani welcomed the members of the two delegations and started their high-level talks.