Թեհրանում կայացել է ՀՀ վարչապետի դիմավորման պաշտոնական արարողությունը (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ` Աննա Հակոբյանի և ՀՀ կառավարական պատվիրակության հետ Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Հասան Ռոհանիի հրավերով պաշտոնական այցով ժամանել է Իրան:
Թեհրանի «Մեհրաբաղ» օդանավակայանից վարչապետ Փաշինյանի գլխավորած պատվիրակությունն ուղևորվել է ԻԻՀ թագավորական «Սաադաբադ» պալատ, որտեղ տեղի է ունեցել դիմավորման պաշտոնական արարողությունը:
Երկու երկրների պաշտոնական օրհներգերը հնչելուց հետո Նիկոլ Փաշինյանը և Հասան Ռոհանին ողջունել են պատվիրակությունների անդամներին, որից հետո մեկնարկել են բարձր մակարդակի բանակցությունները:

Премьер Армении с официальным визитом прибыл в Иран
Премьер-министр Никол Пашинян вместе с супругой Анной Акопян и правительственной делегацией по приглашению президента Исламской Республики Иран Хасана Рухани прибыл с официальным визитом в Иран.
Возглавляемая премьер-министром Пашиняном делегация из аэропорта “Мехрабад” отправилась во дворец "Саадабад", где состоялась официальная церемония встречи.
После того, как прозвучали государственные гимны двух стран, Никол Пашинян и Хасан Рухани поприветствовали членов делегаций, после чего стартовали переговоры на высоком уровне.