ԱԺ պատվիրակությունը պաշտոնական այցով կմեկնի Գերմանիա
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը մարտի 18-21-ը պաշտոնական այցով կլինի Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետությունում:
Այցի օրակարգն ընդգրկում է խորհրդարանի ղեկավարի հանդիպումները Բունդեսթագի նախագահ Վոլգանգ Շոյբլեի, Բունդեսթագի փոխնախագահ Պետրա Պաուի, Գերմանիա-Հարավային Կովկաս բարեկամական խմբի ղեկավար Յոհաննես Կարսի, Բեռլինի խորհրդարանի նախագահ Ռալֆ Վիլանդի, Սաար երկրամասի Լանդթագի նախագահ Շտեֆան Տոսկանիի, Գերմանահայկական ֆորումի նախագահության հետ:
Ազգային ժողովի նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը կայցելի Գերմանական խորհրդարանական ընկերակցություն (DPG), Միջազգային և անվտանգային հարցերի գերմանական ինստիտուտ (SWP), ինչպես նաև Զաարլանդի համալսարան:
Խորհրդարանական պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Ռուբեն Ռուբինյանը, Լիլիթ Մակունցը, Էդմոն Մարուքյանը, Նաիրա Զոհրաբյանը և Ծովինար Վարդանյանը:

Делегация парламента Армении отбывает в Германию
18-21 марта делегация,   возглавляемая председателем НС А.Мирзояном, будет находиться с официальным визитом в ФРГ.
Повестка дня визита включает встречи главы армянского парламента с председателем Бундестага Вольфгангом Шойбле, вице-спикером  Бундестага Петрой Пау, руководителем группы дружбы Германия – Южный Кавказ Йоханнесом Карсом, председателем парламента Берлина Ральфом Виландом,   председателем Ландтага Земли Саар Штефаном Тоскани, президиумом Германо-Армянского форума.
Делегация во главе с председателем НС посетит Германскую парламентскую ассоциацию (DPG),   Германский институт по международным вопросам и безопасности   (SWР),   а также Саарский университет.
В составе парламентской делегации – депутаты НС Р.Рубинян, Л.Макунц, Э.Марукян, Н.Зограбян и Ц.Варданян.