Ցանկացած անկայունություն կործանարար կարող է լինել բոլոր կողմերի համար.ՀՀ ԱԺ փոխնախագահն ընդունել է Հայաստանում Վրաստանի դեսպանին
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանը մարտի 19-ին ընդունել է Հայաստանում Վրաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Գիորգի Սագանելիձեին:
Ողջունելով դեսպանին` ԱԺ փոխնախագահը բարձր է գնահատել հայ և վրացի ժողովուրդների հարաբերությունները, կարևորել Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիի՝ օրերս Հայաստան կատարած պաշտոնական այցը:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են  երկու երկրների համար կարևոր նշանակություն ունեցող հարցերի, անհրաժեշտ համարել  միջխորհրդարանական հարաբերությունների զարգացումն ու ամրապնդումը, առանձնակի նշանակություն վերապահել միջազգային հարթակներում փոխշահավետ համագործակցությանը:
Խոսելով տարածաշրջանային խնդիրների վերաբերյալ՝ Ալեն Սիմոնյանը կարևորել է անվտանգության ապահովմանն  ուղղված Վրաստանի  դերակատարությունը՝ ընդգծելով, որ ցանկացած անկայունություն կործանարար կարող է լինել բոլոր կողմերի համար:
Դեսպան Գիորգի Սագանելիձեն ևս ընդգծել է տարածաշրջանային հակամարտությունները  խաղաղ ճանապարհով լուծելու անհրաժեշտությունը՝ անկախ դրանց տարբերություններից:
Կողմերն անհրաժեշտ են համարել  զարգացնել և ամրապնդել երկու երկրների կապերն ինչպես միջխորհրդարանական, այնպես էլ այլ ոլորտներում: Առանձնապես կարևորվել է  էներգետիկ բնագավառում  փոխգործակցության ամրապնդումը:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ դեսպան Սագանելիձեն տեղեկացրել է, որ ամռան ամիսներին պաշտոնական այցով Հայաստան է նախատեսում այցելել Վրաստանի խորհրդարանի նախագահը:

Любая нестабильность может оказаться губительной для всех сторон: вице-спикер парламента РА принял посла Грузии в Армении
19 марта вице-спикер НС А.Симонян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Грузии в РА Г.Саганелидзе.
Приветствуя посла, вице-спикер НС высоко оценил отношения армянского и грузинского народов, подчеркнул важность недавнего официального визита президента Грузии С.Зурабашвили в Армению.
Собеседники обратились к важнейшим для обеих стран вопросам, считая необходимым развитие и укрепление межпарламентских отношений, особое значение придавая взаимовыгодному сотрудничеству на международных площадках.
Говоря о региональных проблемах, А.Симонян подчеркнул роль Грузии в обеспечении безопасности, отметив, что любая нестабильность может оказаться губительной для всех сторон.
Посол Саганелидзе также выделил необходимость решения региональных конфликтов мирным путем, независимо от их различий.
Стороны считают необходимым развивать и укреплять связи двух стран как в межпарламентской сфере, так и в других областях. Особо подчеркнута важность упрочения взаимодействия в сфере энергетики.
Поблагодарив за теплый прием, С.Саганелидзе проинформировал, что председатель парламента Грузии намеревается в летние месяцы посетить Армению с официальным визитом.