Արարատ Միրզոյանը Գերմանիայում քննարկել է վիզաների ազատականացմանը վերաբերող հարցը
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի ղեկավարած  պատվիրակությունը, որը մարտի 18-21-ը պաշտոնական այցով գտնվում է Գերմանիայում, մարտի 20-ի առավոտյան հանդիպում է ունեցել Միջազգային քաղաքականության և անվտանգության հիմնադրամի (SWP) տնօրեն Ֆոլքեր Փերթեսի  ու Արևելյան Եվրոպա և Եվրասիա գիտահետազոտական խումբը ներկայացնող փորձագետների հետ:
Այս գիտահետազոտական կենտրոնը հանդիսանում է Գերմանիայի անկախ հետազոտական ինստիտուտ, որը խորհրդատվություն է տրամադրում Բունդեսթագին և Գերմանիայի դաշնային կառավարությանը` արտաքին ու անվտանգության քաղաքականության վերաբերյալ:
Հանդիպման ընթացքում ԱԺ նախագահը ներկայացրել է Հայաստանում տեղի ունեցած քաղաքական փոփոխությունները, արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններից հետո արձանագրված  զարգացումներն ու ուրվագծվող առաջնահերթությունները:
Հանդիպման ընթացքում ԱԺ պատվիրակության անդամները և փորձագետները քննարկել են ՀՀ արտաքին քաղաքականությանը, տնտեսական բարեփոխումներին, տարածաշրջանային անվտանգությանը, վիզաների ազատականացմանը վերաբերող հարցեր:

Делегация парламента Армении продолжает встречи в Германии
20 марта утром делегация во главе с председателем НС А.Мирзояном, находящаяся 18-21 марта с официальным визитом в Германии, встретилась с директором Фонда международной политики и безопасности (SWP ) Фолкером Пертесом и экспертами научно-исследовательской группы Восточной Европы и Евразии.
Научно-исследовательской центр является независимым институтом ФРГ, предоставляющим консультации Бундестагу и федеральному правительству Германии   по внешней политике и безопасности.
В ходе встречи председатель НС представил политические перемены в Армении, последовавшие после внеочередных парламентских выборов развития и намечаемые приоритеты.
На встрече члены парламентской делегации и эксперты обсудили вопросы внешней политики РА, экономических реформ, региональной безопасности, либерализации виз.