Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է ՀՀ քրդական համայնքին՝ Նավրոզի կապակցությամբ
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Հայաստանի քրդական համայնքի ներկայացուցիչներին Նոր տարվա՝ Նավրոզի կապակցությամբ:
Նավրոզը քրդերի հնագույն և ամենասիրված համազգային տոներից է: Այն համընկնում է գարնանային գիշերահավասարի հետ և ընկալվում իբրև բնության զարթոնքի խորհրդանիշ ու նոր տարվա սկիզբ:
Թող նոր կյանք խորհրդանշող այս գարնանային տոնը Հայաստանի իրավահավասար եղբայրական ընտանիքի մաս կազմող քուրդ բարեկամների համար դառնա նոր սկիզբ երազանքների իրականացման ճանապարհին:
Թող Նոր տարին լինի խաղաղության, համերաշխության, նոր ձեռքբրումների և հաջողությունների տարի:
Հայաստանի քրդական համայնքին մաղթում եմ բարօրություն, երջանկություն և հաստատակամություն՝ միասին կառուցելու ազատ, արդար ու բարեկեցիկ երկիր բոլորիս համար:

Никол Пашинян поздравил курдскую общину Республики Армения с Новрузом
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян направил поздравительное послание представителям курдской общины Армении в связи с Новым годом – Новрузом.
''Горячо поздравляю представителей курдской общины Армении с Новым годом – Новрузом.
Новруз один из древних и самых любимых общенациональных праздников курдов. Он совпадает с весенним равноденствием и воспринимается как символ пробуждения природы и начало нового года.
Пусть этот весенний праздник, символизирующий новую жизнь, станет началом на пути исполнения желаний для курдских друзей, являющихся частью равноправной братской семьи Армении.
Пусть Новый год будет годом мира, солидарности, новых достижений и успехов.
Желаю курдской общине Армении благоденствия, счастья и решимости вместе строить свободную, справедливую и благополучную страну для всех нас''.