Ուշադրություն. սպասվում են ձյան առատ տեղումներ, բուք
ՀՀ ԱԻՆ-ը նախազգուշացնում է. մարտի 29-30-ը Շիրակում, Լոռիում, Տավուշում, Գեղարքունիքում, Արագածոտնի, Կոտայքի, Վայոց ձորի լեռնային գոտիներում, Սյունիքի և Արցախի նախալեռներում սպասվում են ձյան առատ տեղումներ, առանձին հատվածներում` բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն։ Մարտի 31-ին ցիկլոնի ուժը կթուլանա, սակայն տեղումները կշարունակվեն։
Հանրապետության տարածքում մարտի 29-ի ցերեկը, 30-31-ը, ապրիլի 1-3-ը ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են տեղումներ, լեռնային և նախալեռնային շրջաններում` ձյան, հովտային գոտում` անձրևի տեսքով:
Քամին՝ հյուսիս-արևմտյան` 3-8 մ/վ:
Օդի ջերմաստիճանը մարտի 29-ի ցերեկը, 30-ի ցերեկային ժամերին կնվազի 7-10 աստիճանով:
Երևանում մարտի 29-ի ցերեկը, 30-31-ը, ապրիլի 1-3-ը ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են տեղումներ, 30-ին բարձրադիր գոտում` ձյան տեսքով։

МЧС Армении предупреждает: ожидаются обильные осадки в виде снега
Министерство по чрезвычайным ситуациям Армении сообщает: с 29-30 марта в марзах Ширак, Лори, Тавуш, Гегаркуник, в горных районах марзов Арагацотн, Котайк, Вайоц дзор, в предгорьях марза Сюник и Арцаха ожидаются обильные осадки в виде снега, в отдельных местах - метель, низкая горизонтальная видимость. 31-го марта сила циклона ослабнет, но осадки продолжатся.
На территории РА днем 29-го, с 30-31 марта, с 1-3 апреля время от времени ожидаются осадки, в горных районах и предгорьях - в виде снега, долинах - в виде дождя.
Днем 29-го и 30-го марта температура воздуха понизится на 7-10 градусов.
В Ереване днем 29-го, с 30-31 марта, с 1-3 апреля время от времени ожидаются осадки, 30-го марта в высокогорных местах города - в виде снега.