Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման ցանկացած տարբերակ պետք է ընդունելի լինի 3 ժողովուրդների համար. Փաշինյան
Մեծամտություն է ցուցաբերում ցանկացած իշխանություն կամ կառավարություն, որը մտածում է, թե ինքն է Ղարաբաղի հարցի լուծողը: Ղարաբաղի հարցի լուծող երեք սուբյեկտ կա, դրանք ժողովուրդներն են: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին նշել է ՀՀ վարչապետ ՆԻկոլ Փաշինյանն ապրիլի 7-ին «Երկրապահ կամավորականների միություն» ՀԿ 12-րդ արտահերթ համագումարում ունեցած իր ելույթի ընթացքում:
«ԼՂ հակամարտության կարգավորման ցանկացած տարբերակ պետք է ընդունելի լինի Հայաստանի ժողովրդի, Ղարաբաղի ժողովրդի և Ադրբեջանի ժողովրդի համար: Գնալ ԼՂ հակամարտության հարցի կարգավորման, նշանակում է ժողովրդի հետ համաքայլ գնալ դրան, հակառակ դեպքում ցանկացած տարբերակ դատապարտված է ձախողման»,- ասել է Փաշինյանը:

Никол Пашинян: карабахский конфликт решают три субъекта - народы
Любое правительство или власть проявляют самомнение, если полагают, что именно они решают проблему карабахского конфликта. Проблему карабахского конфликта решают три субъекта - народы.
Как передает Арменпресс, такое заявление сделал премьер-министр РА Никол Пашинян 7 апреля на 12-ом внеочередном съезде Союза добровольцев "Еркрапа".
"Любой вариант разрешения карабахского конфликта должен быть приемлем для народа Армении, народа Арцаха, народа Азербайджана. Идти на решение конфликта НК - значит идти в ногу с народом, в противном случае любой вариант обречен на провал", - отметил Пашинян.