Հայերը Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին նվիրված լուռ ակցիա են անցկացրել Լոս Անջելեսում
Ապրիլի 7-ին ամերիկյան «Los Angeles Lakers» և «Utah Jazz» թիմերի միջեւ կայացած բասկետբոլային հանդիպումից հետո Հայկական երիտասարդական ֆեդերացիայի (AYF) ներկայացուցիչները Լոս Անջելեսում  «Staples» սպորտային համալիրի մոտ Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին նվիրված լուռ ակցիա են անցկացրել, հաղորդում է Asbarez-ը:
Ակցիայի ժամանակ հայ երիտասարդները լուռ պառկել են գետնին, դրանով այցելուների ուշադրությունը գրավելով Օսմանյան կայսրությունում Հայոց ցեղասպանության ճանաչման խնդրին:
«Մենք այստեղ ենք 20-րդ դարի առաջին ցեղասպանության ընթացքում Թուրքիայի կողմից կատարված վայրագությունների մասին հասարակությանն իրազեկելու և ուշադրություն հրավիրելու այն փաստի վրա, որ  հայերի նկատմամբ արդարությունը դեռ չի վերականգնվել»,- ասել է Հայ դատի հանձնախմբի համանախագահ Հակոբ Հաջիբեկյանը:

Лос-Анджелес: молчаливая акция в память жертв Геноцида армян
В Лос-Анджелесе прошла молчаливая акция в память жертв Геноцида армян в Османской Турции, организованная активистом армянской молодежной федерации, сообщает газета Asbarez.
Согласно источнику, акция прошла у спортивной арены Staples после баскетбольного матча. Активисты, молча лежали и сидели около спортивной арены, изображая жертв Геноцида армян 1915 года, привлекая внимание посетителей.
Участники акции отметили, что они собрались для того, чтобы сообщить всему миру о зверствах, совершенных Османской Турцией во время первого Геноцида 20 века. "Правосудие должно быть восстановлено в форме реституции и репарации",- заявил сопредседатель комитета АМФ Акоп Гаджибекян.