Հայերը Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին նվիրված լուռ ակցիա են անցկացրել Լոս Անջելեսում
Ապրիլի 7-ին ամերիկյան «Los Angeles Lakers» և «Utah Jazz» թիմերի միջեւ կայացած բասկետբոլային հանդիպումից հետո Հայկական երիտասարդական ֆեդերացիայի (AYF) ներկայացուցիչները Լոս Անջելեսում  «Staples» սպորտային համալիրի մոտ Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին նվիրված լուռ ակցիա են անցկացրել, հաղորդում է Asbarez-ը:
Ակցիայի ժամանակ հայ երիտասարդները լուռ պառկել են գետնին, դրանով այցելուների ուշադրությունը գրավելով Օսմանյան կայսրությունում Հայոց ցեղասպանության ճանաչման խնդրին:
«Մենք այստեղ ենք 20-րդ դարի առաջին ցեղասպանության ընթացքում Թուրքիայի կողմից կատարված վայրագությունների մասին հասարակությանն իրազեկելու և ուշադրություն հրավիրելու այն փաստի վրա, որ  հայերի նկատմամբ արդարությունը դեռ չի վերականգնվել»,- ասել է Հայ դատի հանձնախմբի համանախագահ Հակոբ Հաջիբեկյանը:

A Group of Armenians Staged a 'Die-In' Demonstration to Raise Awareness of the Armenian Genocide
After the 113 to 109 Los Angeles Lakers victory over the Utah Jazz on April 7, fans exited the Staples Center to find a group of Armenian Youth Federation activists staging a "die-in" demonstration to raise awareness of the Armenian Genocide, ''Asbarez'' reports.
AYF members were silently sitting or lying on the ground just outside the Staples Center as thousands of attendees witnessed and held signs that brought attention to the issue of the Armenian Genocide.
"We are here to educate the community of the atrocities perpetrated by Turkey during the first genocide of the 20th century, and to inform the public that proper justice, in form of restitution and reparation, has not been restored for the Armenian people," stated Hakop Hajibekyan, co-chairperson of the AYF’s Hye Tad Committee.