Նյու Յորքի Սուրբ Պատրիկի տաճարում բենզինի տարաներով տղամարդու են ձերբակալել
Նյու Յորքի ոստիկանությունը ձերբակալել է տղամարդու, որը փորձել է երկու տարա բենզինով մտնել Սուրբ Պատրիկի տաճար: Այս մասին Twitter-ում հաղորդել է ոստիկանությունը, հաղորդում է NEWS.am:
«Մոտ 19:55-ին տղամարդը մտել է Մանհեթենում Սուրբ Պատրիկի տաճար բենզինի տարաներով և դյուրավառ հեղուկով: Նյու Յորքի ոստիկանությանը հաջողվել է նրան ձերբակալել», - ասվում է հրապարակված տեքստում:
NBC New York-ի տվյալներով՝ ձերբակալվածը Նյու Ջերսիի բնակիչ է:
Հարցաքննության ժամանակ նա խուսափել է հարցից, թե ինչի համար է ցանկացել բենզին ներս տանել:
«Նրա հիմնական վարկածը կայանում է նրանում, որ ցանկացել է անցնել տաճարի տարածքով, որպեսզի հայտնվի Մեդիսոն ավենյուում: Իբրև թե նրա մեքենայում բեզնինը վերջացել էր: Մենք ստուգեցինք մեքենան: Այնտեղ վառելիք կար», - ասել է ոստիկանության ներկայացուցիչը:

Мужчину с канистрами бензина задержали в соборе Святого Патрика в Нью-Йорке
Полиция Нью-Йорка задержала мужчину, пытавшегося зайти в собор Святого Патрика c двумя канистрами бензина. Как передает РИА Новости, об этом сообщила полиция в Twitter.
"Около 19:55 мужчина вошел в собор Святого Патрика на Манхэттене с канистрами с бензином и с жидкостью для розжига. Полиции Нью-Йорка удалось задержать его без происшествий", - говорится в тексте публикации.
По информации телеканала NBC New York, задержанный является жителем штата Нью-Джерси.
На допросе он уклонился от ответа на вопрос о том, для чего хотел пронести в собор бензин.
"Его основная версия заключалась в том, что он собирался пройти через собор, чтобы попасть на Мэдисон-авеню. В его автомобиле якобы закончился бензин. Мы проверили его машину. Там было топливо", - сообщил представитель полиции.