Շառլ Ազնավուրի որդին այցելել է Ծիծեռնակաբերդ
Հայոց ցեղասպանության անմեղ զոհերի հիշատակը հարգելու նպատակով ապրիլի 24-ին Ծիծեռնակաբերդում էր նաև ախարհահռչակ ֆրանսահայ շանսոնյե, երջանկահիշատակ Շառլ Ազնավուրի որդին՝ Նիկոլա Ազնավուրը:
Լրագրողների հետ զրույցում նա նշել է, որ Ծիծեռնակաբերդում է իր ողջ ընտանիքի անունից: «Ես կոչ եմ անում բոլորին գալ և լինել այստեղ ոչ միայն Ցեղասպանության օրը: Կոչ եմ անում Հայաստանում սկիզբ դնել նոր նախագծերի, օգնել՝ դարձնելու երկիրն ավելի բարգավաճ»,- ասաց Նիկոլ Ազնավուրը:
«Զգացի այն, ինչ զգացել եմ հորս կողքին լինելով: Ես զգացի, որ այսօր նա մեզ հետ է՝ ճիշտ այնպես, ինչպես մյուս բոլոր այն մարդիկ, ովքեր եկել են հարգելու Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը: Կարծում եմ՝ նրա ցանկությունը կլիներ, որ այսօր ես իմ ողջ ընտանիքի անունից լինեմ այստեղ», Արմենպրեսի հաղորդմամբ այսպես է պատասխանել Նիկոլա Ազնավուրն այն հարցին, թե ինչ զգաց անմար կրակին մոտենալիս:

Сын Шарля Азнавура посетил Цицернакаберд
Никола Азнавур –сын покойного всемирно известного французского шансонье армянского происхождения Шарля Азнавура, посетил сегодня Цицернакаберд, чтобы почтить память жертв Геноцида армян.
В беседе с журналистами Никола Азнавур отметил, что пришел в Цицернакаберд от имени всей своей семьи. "Я призываю всех приехать и бывать здесь не только в День памяти Геноцида", - сказал Никола Азнавур.
Как передает Арменпресс, на вопрос о том, что он почувствовал, приближаясь к Вечному огню, сын шансонье ответил: "Я почувствовал то, что чувствовал рядом с моим отцом. Я почувствовал, что сегодня он с нами, точно так же, как и все другие люди, которые пришли почтить память жертв Геноцида армян. Я думаю, что он хотел бы, чтобы я сегодня был здесь от имени всей моей семьи".