Վլադիմիր Կարապետյանը մանրամասներ է ներկայացրել Փաշինյան-Ալիև շփումից
ՀՀ վարչապետի մամուլի քարտուղար Վլադիմիր Կարապետյանը մանրամասներ է հաղորդել Բրյուսելում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ու Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի ոչ պաշտոնական շփումից։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Վլադիմիր Կարապետյանը նշել է, որ կողմերը մտքեր են փոխանակել ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ։
«Ասեմ, որ դա պաշտոնական միջոցառում էր, որը կազմակերպվել էր ի պատիվ Արևելյան գործընկերության երկրների։ Այո, մի սեղանի շուրջ էին գտնվում ՀՀ վարչապետն ու Ադրբեջանի նախագահը։ Տեղի է ունեցել կարճ շփում, քննարկել են ստեղծված իրավիճակը շփման գծում։ Այսինքն՝ մտքերի փոխանակում իրավիճակի վերաբերյալ»,- ասել է Վլադիմիր Կարապետյանը։
Հարցին, թե անդրադարձ եղել է սահմանային վերջին դեպքերին, Վլադիմիր Կարապետյանը պատասխանել է, որ մտահոգությունը փոխանցվել է։

Armenia's Prime Minister Nikol Pashinyan and Azerbaijani President Ilham Aliyev have discussed the existing situation on the Artsakh-Azerbaijan border during their brief unofficial meeting in Brussels, Pashinyan’s spokesperson Vladimir Karapetyan told ARMENPRESS.
"It was an official event that was organized in honor of Eastern Partnership countries. Yes, the Armenian Prime Minister and the Azerbaijani President were seated at the same table. A brief conversation took place, they discussed the situation that has been created at the Line of Contact. Meaning, an exchange of ideas about the situation," Karapetyan said, indicating the unofficial nature of the conversation.
Asked whether or not the latest cross-border Azerbaijani shootings were addressed, Karapetyan said "the concern has been conveyed".