Ռուսական «Առաջին ալիքը» չեղարկել է «Մանկական ձայնը» նախագծի քվեարկության արդյունքները
«Առաջին ալիքը» որոշում է կայացրել չեղյալ հայտարարել «Մանկական ձայնը» նախագծի եզրափակչի արդյունքները, որում հաղթանակ է տարել Ալսուի դուստրը։
Group-IB ընկերությունը, որը վերստուգել է «Մանկական ձայնը» նախագծի եզրափակչի և սուպերեզրափակչի քվեարկությունը, քվեարկության ընթացքում ձայների արհեստական ավելացում է նկատել։ Ըստ ստուգման առաջին արդյունքների՝ հաստատվել է նախագծի մասնակիցների մեկի օգտին հաղորդագրությունների կենտրոնացած ավտոմատ ուղարկման փաստը:
««Առաջին ալիքը» նաև քայլեր կձեռնարկի քվեարկության մեխանիզմը բարելավելու և հետագայում նմանատիպ դեպքերից խուսափելու համար», - ասվում է հեռուստաընկերության տարածած հայտարարության մեջ, հայտնում է «ՏԱՍՍ»-ը
Քվեարկության մեխանիզմի նորացումը կավարտվի հաջորդ «Մանկական ձայնը» մրցաշրջանի մեկնարկից առաջ:
«Մանկական ձայնը» նախագծի հատուկ թողարկումը տեղի կունենա մայիսի 24-ին, որի ժամանակ ելույթ կունենան եզրափակիչ անցած բոլոր մասնակիցները:
Հիշեցնենք, որ նախագծի եզրափակիչ անցած  մասնակիցների թվում երկու հայ կա` Միշա Գրիգորյանը` Ղարաբաղից և Ռոբերտ Բագրատյանը` Դոնի Ռոստովից:

Первый канал аннулировал результаты финала шоу "Голос. Дети"
Первый канал после обнародования предварительных итогов расследования вокруг голосования во время финала конкурса "Голос. Дети", в котором победила дочь певицы Алсу Микелла Абрамова, принял решение аннулировать результаты финала. Об этом сообщает ТАСС.
"Промежуточные результаты проверки подтверждают, что на голосование было оказано внешнее воздействие, которое повлияло на итог шоу. Финальный отчет Group-IB предоставит до конца мая, но, уже основываясь на промежуточных результатах, Первый канал принимает решение аннулировать результат финала шестого сезона проекта "Голос. Дети", - говорится в документе.
"Первый канал также примет меры к усовершенствованию и дополнительной защите механизма голосования и к тому, чтобы случившееся не повторилось впредь", - отмечается в заявлении. Обновление механизма голосования завершится до старта следующего сезона "Голоса".
Спецвыпуск с участием всех финалистов шоу "Голос.Дети", итоги которого были аннулированы, состоится на Первом канале 24 мая.
Напомним, что в финале шоу выступили двое армян - Миша Григорян из Карабаха и Роберт Багратян из Ростова-на-Дону.