Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Վրաստանի վարչապետին ծննդյան տարեդարձի կապակցությամբ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Վրաստանի վարչապետ Մամուկա Բախտաձեին ծննդյան տարեդարձի կապակցությամբ, որում, մասնավորապես, ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան տարեդարձի կապակցությամբ: Ձեզ և ձեր ընտանիքի անդամներին ցանկանում եմ խաղաղություն, քաջառողջություն և երջանկություն: Հաջողություններ ու նորանոր ձեռքբերումներ եմ մաղթում նաև Ձեր պատասխանատու ու անչափ կարևոր գործում:
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով մենք առավել կամրապնդենք մեր ժողովուրդների դարավոր բարեկամությունն ու կընդլայնենք մեր պետությունների համա¬գործակցությունը: Ես լի եմ լավատեսությամբ մեր ժողովուրդների ապագայի նկատ¬մամբ: Համոզված եմ, որ ընդհանուր արժեքների վրա խարսխված հայ-վրացական հարաբերությունները շարունակական զարգացմամբ նպաստելու են մեր երկրների առաջընթացին ու բարեկեցությանը»:

Никол Пашинян поздравил премьер-министра Грузии с днем рождения
Премьер-министр Никол Пашинян поздравил премьер-министра Грузии Мамуку Бахтадзе с днем рождения. В поздравлении, в частности, говорится:
“Сердечно поздравляю Вас с днем рождения. Желаю Вам и Вашей семье мира, крепкого здоровья и счастья. Я также желаю успехов и новых достижений в Вашем ответственном и важном деле.
Уверен, что совместными усилиями мы еще более укрепим многовековую дружбу между нашими народами и расширим сотрудничество между нашими государствами. Я полон оптимизма в отношении будущего наших народов. Убежден, что продолжительное развитие основанных на общих ценностях армяно-грузинских отношений будет способствовать прогрессу и процветанию наших стран”.