Ողբերգական վթար Վրաստանում. 3 զոհերն ու 5 վիրավորները ՀՀ քաղաքացիներ են
Վրաստանում հայկական մեքենա է վթարվել: Դեպքը տեղի է ունեցել Գորիի մոտակայքում: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը
«Ցավոք կան զոհեր և վիրավորներ: Նախնական տվյալներով 3 մարդ զոհվել է, 5-ը տարբեր աստիճանի վնասվածքներով տեղափոխվել են մոտակա հիվանդանոց:
Վիրավորներից երկուսի վիճակը ծանր է, վերջիններիս տեղափոխում են Թբիլիսիի հիվանդանոց:
Կապի մեջ ենք մեր վրացի գործըներների հետ, արվում է ամեն ինչ` վերջիններիս կյանքերը փրկելու, ինչպես նաև Հայաստան տեղափոխելու համար»,- գրել է նա։
ԱԻՆ-ից էլ հայտնում են, որ հուլիսի 7-ին, ժամը 08:10-ին Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից տեղեկություն է ստացվել, որ ժամը 06։00-ի սահմաններում Թբիլիսի-Սենակ-Լեսելիձե ավտոճանապարհի 100-րդ կմ-ին «Mercedes» մակնիշի ավտոմեքենան բախվել է արգելապատնեշին և բռնկվել։
Ավտոմեքենայից դուրս հայտնաբերվել են քաղաքացիների դիերը, իսկ տուժածները հոսպիտալացվել են Քարելիի ԲԿ։ Զոհերն ու տուժածները ՀՀ քաղաքացիներ են:

В аварии в Грузии погибли граждане Армении
Трое граждан Армении погибли в серьезной аварии недалеко от города Гори, еще 5 человек пострадали. Замминистра здравоохранения Армении Ованнес Арутюнян отправится в Грузию в связи с ДТП с участием Mersedes с армянскими госномерами. Об этом на своей странице в Facebook написал глава минздрава РА Арсен Торосян.
Около 06:00 в воскресенье Mersedes с армянскими госномерами врезался в ограждение на трассе Тбилиси-Сенак-Леселидже и загорелся.
"Арутюнян едет для ознакомления с состоянием пострадавших в трагической аварии, организации их лечения на месте, а также транспортировки в Ереван в случае необходимости", - написал Торосян.
Чуть раньше он также написал о том, что по предварительным данным 3 человека погибли, пятеро доставлены в больницы с травмами различной степени тяжести. Двое пострадавших в тяжелом состоянии направлены в Тбилиси.