Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Սինգապուրի Հանրապետության վարչապետ Լի Սիեն Լունին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Սինգապուրի Հանրապետության վարչապետ Լի Սիեն Լունին Անկախության օրվա կապակցությամբ.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Սինգապուրի բարեկամ ժողովրդին Սինգապուրի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ: Մաղթում եմ, որ բարեկեցությունը, բարգավաճումն ու խաղաղությունը մշտապես ուղեկից լինեն ձեր բացառիկ երկրին և տաղանդաշատ ժողովրդին:
Գոհունակությամբ եմ նշում մեր միասնական մտադրությունը՝ առաջ շարժվելու ավելի խոր համագործակցության և բարեկամության ուղիով և արդյունավետորեն իրացնելու առկա ներուժը: Մեր պատմական կապերը, նմանություններն ու փոխադարձ համակրանքն ամուր հենք են երկկողմ բազմաշերտ համագործակցության ընդլայնման համար»:

Никол Пашинян поздравил премьер-министра Республики Сингапур Ли Сянь Луна
Премьер-министр Никол Пашинян поздравил премьер-министра Республики Сингапур Ли Сянь Луна по случаю Дня независимости:
''Сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Сингапура по случаю Национального праздника Республики Сингапур - Дня независимости. Желаю. чтобы благополучие, процветание и мир постоянно сопровождали вашу исключительную страну и талантливый народ.
С удовлетворением отмечаю наше общее намерение двигаться вперед по пути более глубокого сотрудничества и дружбы и эффективно реализовывать имеющийся потенциал. Наши исторические связи, сходства и взаимная симпатия являются прочной основой для расширения многослойного двустороннего сотрудничества''.