Բակո Սահակյանը մասնակցել է Արցախի Հանրապետության հռչակման 28-րդ տարեդարձին նվիրված տոնական միջոցառումներին
Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 2-ին մասնակցել է Արցախի Հանրապետության հռչակման 28-րդ տարեդարձին նվիրված  տոնական միջոցառումներին:
Նախագահ Սահակյանն այցելել է Ստեփանակերտի հուշահամալիր, ծաղկեպսակ և ծաղիկներ դրել Արցախի անկախության ու ազատության համար զոհված ազատամարտիկների, Ազգային ժողովի առաջին նախագահ Արթուր Մկրտչյանի շիրիմներին:
Միջոցառումներին մասնակցում էին ԱՀ երկրորդ Նախագահ Արկադի Ղուկասյանը, Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը, Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԱՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, Արցախի և Հայաստանի բարձրաստիճան պաշտոնյաներ, ներկայացուցիչներ սփյուռքից և հյուրեր արտերկրից:

President of Artsakh Partook at the Festive Events Marking the 28th Anniversary of the Artsakh Republic Proclamation
On 2 September Artsakh Republic President Bako Sahakyan partook at the festive events marking the 28th anniversary of the Artsakh  Republic proclamation.
President Sahakyan visited the Stepanakert Memorial Complex and laid a wreath and flowers on the graves of freedom fighters perished for the independence and freedom of Artsakh and on the memorial of Arthur Mkrtchyan, first chairman of the NKR Supreme Council.
Second President of the Artsakh Republic Arkady Ghoukasyan, chairman of the Republic of Armenia National Assembly Ararat Mirzoyan, Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, Artsakh Republic National Assembly chairman Ashot Ghoulyan, state minister Grigory Martirosyan, high-ranking officials from Armenia and Artsakh, representatives of the Diaspora and foreign guests took part at the events.