Ռուսաստանը ժամանակավորապես սահմանափակել է հայկական ընկերության ձկնային արտադրանքի մատակարարումը
ՌԴ անասնաբուժական և բուսասանիտարական վերահսկողության հարցերով «Ռոսսելխոզնադզոր» դաշնային ծառայությունը սեպտեմբերի 5-ից ժամանակավոր սահմանափակումներ է կիրառելու հայկական ընկերություններից մեկի ձկնային արտադրանքի մատակարարման հարցում։ Այս մասին գրում է «ՌԻԱ Նովոստի» գործակալությունը։
«Եվրասիական տնտեսական միության և ՌԴ անասնաբուժասանիտարական պահանջների խախտումների կրկնակի հայտնաբերման պատճառով, «Ռոսսելխոնադզոր»-ը սեպտեմբերի 5-ից ժամանակավոր սահմանափակումներ է կիրառելու հայկական ընկերության արտադրանքի մատակարարման հարցում»,- ասվում է գերատեսչության հաղորդագրության մեջ:
Նշվում է, որ Հայաստանից Ռուսաստան մատակարարված ձկան մեջ մալաքիտային կանաչ են հայտնաբերել։
Հաղորդվում է նաև, որ Հայաստանի ու Ղազախստանի մի քանի արտադրողների մոտ նախկինում հայտնաբերված խախտումների պատճառով իրականացվում է լաբորատոր ուժեղացված հսկողություն։

Russia Restricts Fish Imports of an Armenian Supplier
Russia's food and safety watchdog reported on Wednesday it had put temporary restrictions on fish products from an Armenian supplier starting from September 5, Panorama.am reports, referring to Ria Novosty news agency.
The watchdog said that the fish products failed to meet food safety standards of the Customs Union for allegedly containing traces of malachite green
It is noted that due to violations registered by Armenian and Kazakh suppliers, strengthened laboratory inspections are carried out.