Արցախի նախագահը քննարկել է զորահավաքի ընթացքին վերաբերող հարցեր
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 24-ին մի շարք հանդիպումներ է ունեցել հանրապետությունում անցկացվող զորահավաքի մասնակիցների հետ:
Նույն օրը Նախագահը հրավիրել է խորհրդակցություն պաշտպանության բանակի զորահավաքի կառավարման կետում և քննարկել զորահավաքի ընթացքին վերաբերող հարցեր:
Նախագահը հանձնարարականներ է տվել պաշտպանության նախարարին և շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին՝ քննարկված հարցերի պատշաճ լուծման ուղղությամբ:
Հանդիպումներին և խորհրդակցությանը մասնակցում էին պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արշավիր Ղարամյանը, պաշտպանության նախարար, պաշտպանության բանակի հրամանատար Կարեն Աբրահամյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Арцаха обсудил вопросы, касающиеся хода военных сборов
24 сентября президент Республики Арцах Бако Саакян провел ряд встреч с участниками проводимых в республике военных сборов.
В тот же день Президент провел совещание в пункте управления сборами Армии обороны и обсудил вопросы, касающиеся хода военных сборов.
Президент дал поручения министру обороны и руководителям компетентных органов по надлежащему решению обсужденных вопросов.
Во встречах и совещании приняли участие госминистр Григорий Мартиросян, секретарь Совета безопасности Аршавир Гарамян, министр обороны, командующий Армией обороны Карен Абрамян, другие должностные лица.