Արցախի նախագահը քննարկել է զորահավաքի ընթացքին վերաբերող հարցեր
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 24-ին մի շարք հանդիպումներ է ունեցել հանրապետությունում անցկացվող զորահավաքի մասնակիցների հետ:
Նույն օրը Նախագահը հրավիրել է խորհրդակցություն պաշտպանության բանակի զորահավաքի կառավարման կետում և քննարկել զորահավաքի ընթացքին վերաբերող հարցեր:
Նախագահը հանձնարարականներ է տվել պաշտպանության նախարարին և շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին՝ քննարկված հարցերի պատշաճ լուծման ուղղությամբ:
Հանդիպումներին և խորհրդակցությանը մասնակցում էին պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արշավիր Ղարամյանը, պաշտպանության նախարար, պաշտպանության բանակի հրամանատար Կարեն Աբրահամյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Artsakh Republic President discussed issues related to the mobilization process
On 24 September Artsakh Republic President Bako Sahakyan had a number of meetings with participants of the mobilization being held in the republic.
The same day the President convoked a consultation in the Defense Army's mobilization control point to discuss issues related to the mobilization process.
The President gave instructions to the defense minister and heads of the concerned bodies on proper solution of the set tasks.
Artsakh Republic state minister Grigory Martirosyan, Security Council secretary Arshavir Gharamyan, defense minister, Defense Army commander Karen Abrahamyan and other officials partook at the meetings and the consultation.