Պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Սինգապուրի վարչապետը
Սեպտեմբերի 28-ին Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրավերով պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Սինգապուրի վարչապետ Լի Սյեն Լունի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունը:
Այցի շրջանակում տեղի կունենա երկու երկրների վարչապետերի հանդիպումը, որից հետո նրանք ԶԼՄ ներկայացուցիչների համար հանդես կգան բանակցությունների արդյունքներն ամփոփող հայտարարություններով:
Նախատեսվում են նաև Սինգապուրի վարչապետի հանդիպումները ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի, Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի հետ:
Սինգապուրի վարչապետ Լի Սյեն Լունը կայցելի Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր՝ հարգանքի տուրք մատուցելու Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:
Սինգապուրի վարչապետը հոկտեմբերի 1-ին Երևանում կմասնակցի նաև Եվրասիական բարձրագույն խորհրդի ընդլայնված կազմով նիստին, որի ընթացքում նախատեսվում է ԵԱՏՄ-ի և Սինգապուրի միջև Ազատ առևտրի գոտու ստեղծման համաձայնագրի ստորագրման արարողությունը:

Singapore Prime Minister to Pay Official Visit to Armenia
At the invitation of Prime Minister Nikola Pashinyan, a government delegation led by Singapore Prime Minister Lee Hsien Loong will pay an official visit to Armenia on September 28.
Within the framework of the visit, a meeting between the two prime ministers will take place, followed by their statements for media representatives on the results of negotiations. Meetings are also scheduled with Armenian President Armen Sarkissian, Catholicos of All Armenians, His Holiness Karekin II, and National Assembly Speaker Ararat Mirzoyan.
The Singaporean Premier will visit the Tsitsernakaberd Memorial Complex to commemorate the victims of the Armenian Genocide.
On October 1, the Prime Minister of Singapore will attend an expanded meeting of the Supreme Eurasian Economic Council in Yerevan, at which an agreement on establishing a free trade area between the Eurasian Economic Union and Singapore will be signed.