ՊԲ-ի ստորաբաժանումները իրականացրել են զորաշարժեր ու վերախմբավորումներ (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Համաձայն ռազմավարական զորավարժության ղեկավարության կողմից իջեցված համապատասխան ներմուծականների՝ սեպտեմբերի 28-ին և 29-ին ՊԲ-ի ստորաբաժանումները իրականացրել են զորաշարժեր ու վերախմբավորումներ, ծավալվել պայմանական մարտական իրադրության փոփոխություններով պայմանավորված  նոր բնագծերում և անցել հետագա խնդիրների կատարմանը:
Նույն ժամանակահատվածում հյուսիսային ուղղությամբ գործող միավորման ենթակա մի շարք ստորաբաժանումներ, գիշերային ու ցերեկային ժամերին, ներգրավվել են մարտական հրաձգությամբ ուղեկցվող վաշտային-մարտավարական զորավարժություններում, որոնց ընթացքում, իրականին առավելագույնս մոտ պայմաններում, խաղարկվել են տվյալ ստորաբաժանումների մարտական խնդիրներին համահունչ պաշտպանողական ու հակահարձակողական բնույթի մարտական դրվագներ:
Իրականացված միջոցառումների ընթացքում, որը վերահսկել են հանրապետության զինված ուժերի բարձրաստիճան հրամկազմի ներկայացուցիրները, անձնակազմը ցուցաբերել է մարտական ու հոգեբանական պատրաստության բարձր մակարդակ և գերազանց կատարել առաջադրված խնդիրները:

Подразделения Армии обороны произвели перегруппировки и передвижения войск: учения в Арцахе (видео)
Согласно соответствующим вводным руководства стратегических военных учений, 28 и 29 сентября подразделения Армии обороны Арцаха  произвели перегруппировки и передвижения войск, они были развернуты в новых рубежах, обусловленных изменениями условной боевой обстановки, затем приступили к выполнению дальнейших задач. Как передает Panorama.am, подробности представляет пресс-служба министерства обороны Арцаха.
За тот же период времени ряд подразделений, находящихся в подчинении действующего в северном направлении корпуса, в ночные и дневные часы были привлечены к ротно-тактическим военным учениям, сопровождающимся боевой стрельбой. В ходе данных учений в максимально приближенных к реальным условиях были разыграны боевые эпизоды оборонительного и контрнаступательного характера, созвучные боевым задачам данных подразделений.
Отмечается, что в ходе осуществленных мероприятий, которые контролировали представители высшего командного состава республики, личный состав продемонстрировал высокий уровень боевой и психологической подготовки и на отлично выполнил поставленные задачи.