Հակակոռուպցիոն ռազմավարությամբ ԱԱԾ-ն և ոստիկանությունն ավելի կուժեղանան. Նիկոլ Փաշինյան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի համոզմամբ՝ Հակակոռուպցիոն ռազմավարությամբ Ազգային անվտանգության ծառայությունը և ոստիկանությունն ավելի են ուժեղանալու: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ այդ մասին վարչապետը  նշել է կառավարության նիստում՝ անդրադառնալով այն կարծիքներին, թե ռազմավարությունը թուլացնելու է վերը նշված ուժային կառույցները:
«Մենք հասկացանք, որ մեծ ալերգիաներ է առաջացնում վեթինգ բառը, որոշեցինք բովանդակությունը մնա, վերնագիրն ուրիշ լինի: Մենք ասում ենք, որ պաշտոնատար անձի բարեվարքությունը ստուգելու գործուն մեխանիզմներ պետք է լինեն, և մենք դրանք քայլ առ քայլ ստեղծում ենք»,-  ասաց նա՝ ավելացնելով, որ քննարկումների արդյունքում եզրակացության են եկել, ըստ որի՝ ռազմավարության նախագծով միանշանակ ԱԱԾ-ն դառնալու է շատ ավելի ուժեղ կառույց՝ լուրջ, խորքային, բովանդակային գործառույթներով:
«Ազգային անվտանգության ծառայությունը պետք է լինի ժողովրդի անվտանգության ողնաշարը: Այս նախագծով ԱԱԾ-ն շատ լուրջ ուժեղանալու է և շատ ավելի կարևոր լծակներ է ունենալու սպառնալիքները կանխարգելելու համար», - ասաց ՀՀ վարչապետը:
Նա նշեց, որ նույն խնդիրը դրվում է Ոստիկանության համար, և եկել են այն համոզման, որ ոստիկանությունը նույնպես ուժեղանալու է՝ հանրային անվտանգությունը ապահովելու իմաստով:

Anti-Corruption Strategy Will Further Strengthen NSS and Police, says PM
According to Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan, the National Security Service (NSS) and the Police will further strengthen by the Anti-Corruption Strategy, Armenpress reports.
“We understood that the word vetting creates a major allergy, that’s why we decided to keep the content but change the title. We state that there should be practical mechanisms to check the behavior of an official, and we are creating these mechanisms step by step”, the PM said during today’s Cabinet meeting, adding that they came to a conclusion based on the discussions according to which by this draft Strategy the NSS will become a more powerful structure with serious, deep and meaningful functions.
“The National Security Service should be the backbone of the people’s security. With this draft the NSS will strengthen a lot and will have much more important leverages in order to prevent threats”, he said.
Pashinyan stated that the same task is put for the Police, and they concluded that the Police will also strengthen in terms of ensuring the public trust.