ժամանակն է, որ մեզ զինվորները տուն վերադառնան. Թրամփը՝ Սիրիայի մասին
ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը, հոկտեմբերի 7-ին մեկնաբանելով իրադրությունը Սիրիայում, հայտարարել է, որ ժամանակն է Միացյալ Նահանգները «դուրս գա այդ անվերջ պատերազմներից» և տուն վերադարձնի ամերիկացի զինվորներին:
«Միացյալ Նահանգները, ինչպես ենթադրվում էր, Սիրիայում պետք է լիներ 30 օր «…»: Մենք մնացինք և ավելի ու ավելի խորը մխրճվեցին կռվի մեջ՝ առանց տեսանելի նպատակի: «…», Բայց մեզ համար եկել է ժամանակը՝ դուրս գալու այդ անհեթեթ «անվերջ պատերազմներից»: «…» և տուն վերադարձնելու մեր զինվորներին»,- գրել է պետության ղեկավարն իր Twitter-ում:
«Թուրքիան, Եվրոպան, Սիրիան, Իրանը, Իրաքը, Ռուսաստանն ու քրդերը պետք է այժմ գլուխ հանեն այդ իրադրությունից և որոշել թե ինչ են ուզում անել պատանդ վերցված ԻՊ ահաբեկիչների հետ<...>: Մենք նրանցից 7000 մղոն հեռու ենք գտնվում, և ԻՊ-ին նորից կհաղթենք, եթե նրանք երբևէ մեզ մոտ գան»,-հավելել է Թրամփը:

Трамп о Сирии: пора вернуть наших солдат домой
Президент США Дональд Трамп, комментируя в понедельник ситуацию в Сирии, заявил, что Соединенным Штатам пора "выйти из этих бесконечных войн" и вернуть американских военных домой, передает ТАСС.
"Соединенные Штаты, как предполагалось, должны были быть в Сирии 30 дней <...>. Мы остались и погружались глубже и глубже в бой без видимой цели. <...> Но пришло время для нас выйти из этих нелепых бесконечных войн <...> и вернуть наших солдат домой", - написал глава государства в своем Twitter.
"Турция, Европа, Сирия, Иран, Ирак, Россия и курды теперь должны справляться с этой ситуацией и решать сами, что они хотят делать с захваченными боевиками ИГ <...>. Мы находимся в 7000 милях от них и победим ИГ снова, если они придут куда-нибудь рядом с нами", - добавил Трамп.