Միացյալ Նահանգներն ոչինչ չգիտի ԻՊ նոր պարագլխի մասին
Միացյալ Նահանգները գործնականում ոչինչ չգիտի «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման նոր պարագլխի մասին: Այս մասին հայտնում է ABCnews-ը՝ վկայակոչելով պետդեպարտամենտի բարձրաստիճան պաշտոնյայի:
Դրա հետ մեկտեղ գերատեսչության ներկայացուցիչը նշել է, որ ԻՊ նոր առաջնորդը «ոչ ոք» է, և դա խանգարում է գրոհայիններին համախմբվելու նրա շուրջ:
Հիշեցնենք, հոկտեմբերի 27-ին ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտնել էր, որ Աբու Բաքր ալ-Բաղդադին ոչնչացվել է Իդլիբում ԱՄՆ զինված ուժերի գործողության արդյունքում:
- Լիբիական բանակում հայտարարել են Թուրքիայի կողմից ԻՊ-ին ցուցաբերվող աջակցության ապացույցներ ունենալու մասին Թուրքիան ամբողջ աշխարհում ահաբեկչությունը պաշտպանող երկրներից մեկն է:

США ничего не знают о новом главаре ИГИЛ
США практически ничего не знают о новом главаре террористической организации Исламское государство. Об этом, как передает Корреспондент, со ссылкой на высокопоставленного чиновника Госдепартамента сообщает ABCnews.
При этом представитель ведомства отметил, что новый главарь ИГИЛ "никто", и это мешает боевикам сплотиться вокруг него.
Как сообщает телеканал, представитель США по борьбе с терроризмом Натан Сэйлc ранее заявлял, что администрация президента изучает информацию о новом главаре террористической организации.
"Если он находится в Ираке или Сирии, мы не думаем, что он протянет долго", - сказал он.
Напомним, 27 октября президент США Дональд Трамп сообщил, что Абу Бакр аль-Багдади был уничтожен в ходе операции вооруженных сил США в сирийском Идлибе.