Թուրքիան սկսել է ԻՊ-ի ահաբեկիչներին արտաքսել Եվրոպա և ԱՄՆ
Իրավաբանական ընթացակարգերն ավարտելուց հետո այս երկրից վտարվել է ահաբեկիչ ԱՄՆ-ից: Այդ մասին հայտնում է Anadolu գործակալությունը՝ վկայակոչելով հանրապետության ՆԳ նախարարությանը:
Բացի այդ, փաստաթղթեր են պատրաստվում Գերմանիայից ահաբեկչի արտաքսելու համար: Երկու օրվա ընթացքում Դանիա կվտարվի ևս մեկ ահաբեկիչ:
Գործակալությունը նոեմբերի 8-ին, վկայակոչելով Թուրքիայի ՆԳ նախարար Սուլեյման Սոյլուին, հայտնել էր, որ Անկարան նոյեմբերի 11-ին սկսելու է «Իսլամական պետության» ահաբեկիչների արտահանձնումն այն երկրներին, որտեղից նրանք սերում են:

Турция начала высылку террористов ИГ в Европу и США
Турция начала в понедельник депортацию иностранцев-террористов, передает Интерфакс. Так, из этой страны по завершении юридических процедур выдворен террорист - выходец из США, сообщило агентство "Анадолу" со ссылкой на МВД республики.
Кроме того, готовится документация для депортации террориста - выходца из Германии. В течение дня в Данию будет выслан еще один террорист.
О том, что Турция начнет 11 ноября экстрадицию задержанных террористов "Исламского государства"в страны их происхождения, сообщило в минувшую пятницу, 8 ноября, агентство "Анадолу" со ссылкой на главу МВД Турции Сулеймана Сойлу.