Բանգլադեշում երկու գնացքների բախման արդյունքում 16 մարդ մահացել է
Բանգլադեշում երկու մարդատար գնացքների բախման հետևանով զոհվածների թիվը հասել է 16-ի, ավելի քան 40 մարդ վիրավորվել է
Ավելի վաղ հաղորդվել էր 12 զոհվածների և 28 տուժածների մասին: Աղբյուրների փոխանցմամբ՝ զոհերի թիվը տակավին կարող է աճել, քանի որ ներկայումս որոնողական-փրկարարական գործողությունները շարունակվում են: Դրան մասնակցում են հրշեջներ, ոստիկաններ և բանակի ներկայացուցիչներ:
Կառավարությունը միջադեպի պատճառների հետաքննություն է սկսել:
Բախումը տեղի է ունեցել տեղական ժամանակով 02:00-ին (Երևանի ժամանակով նոյեմբերի 11-ի ժամը 24:00-ին) մայրաքաղաք Դաքայից 109 կիլոմետր հեռավորության վրա:

Reuters: число жертв столкновения двух поездов в Бангладеш возросло до 16
Число погибших в результате столкновения двух пассажирских поездов в Бангладеш возросло до 16, более 40 получили ранения. Об этом во вторник сообщает ТАСС со ссылкой на агентство Reuters.
Ранее сообщалось о 12 погибших и 28 пострадавших. По данным агентства, число жертв еще может возрасти, так как поисково-спасательная операция в настоящее время продолжается. В ней принимают участие пожарные, полицейские и представители армии.
Правительство начало расследование причин инцидента.
Столкновение произошло около 02:00 по местному времени (23:00, 11 ноября мск) примерно в 109 км от столицы страны Дакки.