Բակո Սահակյանը ստորագրել է 2020 թվականի ձմեռային զորակոչ անցկացնելու մասին հրամանագիր
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 21-ին ստորագրել է հրամանագիր 2020 թվականի ձմեռային զորակոչ անցկացնելու եւ զորացրում կատարելու մասին:
Ըստ հրամանագրի` 2020 թվականի հունվար ամսում կանցկացվի Արցախի Հանրապետության արական սեռի այն քաղաքացիների պարտադիր զինվորական ծառայության ձմեռային զորակոչը, որոնց 18 տարին լրանում է մինչեւ 2019 թվականի դեկտեմբերի 31-ը ներառյալ, ինչպես նաեւ այն քաղաքացիների, որոնց նախկինում տրված պարտադիր զինվորական ծառայության զորակոչից տարկետման իրավունքը դադարել է մինչեւ 2019 թվականի դեկտեմբերի 31-ը ներառյալ:
Հրամանագրի համաձայն` 2020 թվականի հունվար ամսում կզորացրվեն օրենքով սահմանված ժամկետում պարտադիր զինվորական ծառայությունն անցած զինծառայողները:

President of Artsakh Signed a Decree on the 2020 Winter Draft and Demobilization.
On 21 November Artsakh Republic President Bako Sahakyan signed a decree on the 2020 winter draft and demobilization.
According to the decree in January 2020 male citizens of the Artsakh Republic to become 18 years old until December 31, 2019 inclusive, as well as those citizens whose draft deferment has been expired until December 31, 2019 inclusive will be called up to mandatory military service.
In compliance with the decree in January 2020 servicemen who have completed their mandatory military service will be demobilized from the army.