Թրամփը մտադիր է մեքսիկացի թմրավաճառներին ներառել ահաբեկիչների ցուցակում
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Fox News-ին տված հարցազրույցում պատմել է Մեքսիկայի նարկոկարտելները որպես ահաբեկչական կազմակերպություններ ճանաչելու ծրագրերի մասին:
Սպիտակ տան ղեկավարը հրաժարվել է պատասխանել մեքսիկացիների դեմ ռազմական գործողությունների մասին հարցին, օրինակ՝ անօդաչուների հարվածների: Միևնույն ժամանակ նա հավելել է, որ անպայման ինչ-որ քայլեր կձեռնարկի:
Նա նշել է, որ Մեքսիկայի նախագահ Անդրես Օբրադորին արդեն օգնություն է առաջարկել հանցագործներին բռնելու հարցում, բայց նա հրաժարվել է: «Ես փաստացի նրան առաջարկեցի, որ մեզ թույլ տա մուտք գործել երկիր և մաքրել այն»,- ընդգծել է Թրամփը:

США внесут мексиканские наркокартели в список террористических организаций
Президент США Дональд Трамп рассказал о планах признать наркокартели из Мексики террористическими организациями.Об этом, как передает lenta.ru, пишет Bloomberg со ссылкой на интервью политика.
Глава Белого дома отказался отвечать на вопрос о военных действиях в отношении мексиканцев - например, ударах беспилотников. При этом он добавил, что точно предпримет некие шаги.
Он отметил, что уже предложил президенту Мексики Андресу Обрадору помощь в поимке преступников, но тот отказался. "Я фактически предложил ему позволить нам войти в страну и вычистить", - подчеркнул Трамп в своем интервью.